24

Aas: riigil pole Haapsalu raudtee tarvis enam raha

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Raudtee-ehitus. Foto: Andrus Karnau
Esimene kilomeeter rööpaid on Riisipere-Turba raudeelõigul paigaldatud. Foto: Lääne Raudtee

Valitsus tõmbas eelarvestrateegias maha raudtee ehitamise Turbast edasi Haapsallu ja Rohukülla, kirjutas Postimees.

Praegu käivad sellel trassil tööd Riisipere–Turba 6,3-kilomeetrilisel lõigul, sellele kulub 7,6 miljonit eurot ning tööde valmimise tähtaeg on 30. oktoober.

Kuid majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on koostanud raudtee arendamise tegevuskava aastaiks 2019–2024, milles öeldakse, et neil aastail tuleb otsustada, kas ehitada valmis ka Turba–Haapsalu–Rohuküla raudteeliin või mitte.

Selle raudteelõigu rajamiseks kuluks hinnanguliselt 65 miljonit eurot.

Riigikogu Haapsalu raudtee toetusrühma esimees Jaanus Karilaid ja Haapsalu linnapea Urmas Sukles pöördusidki 14. mail majandus- ja taristuminister Taavi Aasa poole ettepanekuga jätkata Haapsalu raudtee taastamist teise etapiga Turbast edasi Rohuküla suunas.

Paraku tuli Taavi Aasal oma 14. juunil saadetud ametlikus vastuses tõdeda, et „valitsus arutas riigi eelarvestrateegia koostamise käigus seda ettepanekut, kuid kahjuks ei leitud selle teostamiseks praegu vahendeid”.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kodanik
Kodanik

Pole nagu varem täheldanud, et valitsus iga lubaduse kohta ütleb, et raha ei ole. Varem vähemalt pingutati, et miskitki tehtud saab. Nüüd kuuleb ainult, et raha ei ole, ei ole raha, raha ei ole jne.

Ära
Ära

Meil unistused aitavad elada ja võita

kodanik 66
kodanik 66

Kas algkooli remondiks jätkub raha või ka ei jätku?

Pook
Pook

Meil on umbes nagu vist kommunism juba. Tavakodanik plekib kõrget bensiini ja diislit ja samas linn on täis rohelisi tasuta busse, mis vuravad kellegi kulul niisama ringi.

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Ei vura niisama, ikka inimesi veavad ning enamasti neid, kes ei suuda või ei taha keskkonnavaenulikku autot pidada.

Mihkel
Mihkel

Poogil on õigus, reaalse majandamisega sellel tasuta busside liikumisel pole midagi ühist. Tahaks lõpetada selle kommunismi aga siin ei aita isegi valimised.

Oh jah
Oh jah

Väga hea… See juba alguses nõme raha raiskamis koht.

Raudtee tuleb taastada!
Raudtee tuleb taastada!

Ei huvita mis majanduslikud aspektid on. Tahan rongiga sõita ja mul on pohhui kes selle kinni maksab! Jaanus KARILAID lubas ja tehku ära! Minupärast kasvõi oma raha eest. Lubadused tuleb täita. Vastasel juhul tuleb vastutada oma sõnade eest!!!!

Agu
Agu

Hahahaaa , tõesti on hea naerda. Raudtee fun club valis tõsimeeli keskerakonda vist. Oh teid küll ullikesi. Kuidas ükskord krt ajudeni ei jõua…

Raudtee tuleb taastada!
Raudtee tuleb taastada!

Vahet pole. Suklese Urmas lubas ka asju enne valimisi. Nüüd on hoopis kriminaalasjad. Pangu Karilaiuga rahad kokku. Kaua peab ootama? Iga päev istun rongijaamas ja unistan ning ootan. On tegijad mehed v mitte?

113
113

õnneks ühe lolluse jaoks raha pole.

Tolmu Ahv
Tolmu Ahv

Sul on jumala õigus. Miks peaks 90% maksumaksjaid kinni maksma kümne protsendi sõidulõbu ?? Pealegi sõidavad iga tund mugavad,pooltühjad bussid Tallinna vahet.Ja kuna kaubavedu pole ja ei tule,ei tasu see hobuse unenägu end iial ära. Jäämegi oma maksudest alatiseks miljoneid peale maksma, nagu Nordica puhul. On viimane aeg hakata üles kirjutama rongikallistajate maist vara,et osaliseseltku kulusid katta. See on kõige kallim valimislubadus maailmas.

Raudtee tuleb taastada!
Raudtee tuleb taastada!

Uue rongi luksvagunisse tolmu ahve ei lasta. Ainult lakkking ja ülikond. Meeldivad neiud teenindamas, rong 160km/h kihutamas….Jaanus tee ära!! Kaua sa lubad????

Agu
Agu

Pühapäeva õhtul ei tohiks enam kangemat juua, homme jälle tööpäev maybe!?

Onu
Onu

See on ju ainult hea, kui lolluste jaoks raha ei leita.

Eino
Eino

Urmas ja Jaanus, teie erakond on ju peaministripartei, kuidas siis jälle nii, et ainult lubasite enne valimisi…

Rukkirahu
Rukkirahu

Peaks Riiikogulaste palgad viima miinimumpalgani. Siis jätkub raha poole aasta kokkuhoitud palkade najal rautee ehitamisesks rohukülla ja isegi Rukkirahuni. Järgmine aasta võtaks poliitikute palga arvelt ja ehitaks Rukkirahut aheltermaani välja.

wpDiscuz