7

Ahto Lobjakas: isamaalaul

Ahto Lobjakas. Foto: arhiiv

Ahto Lobjakas. Foto: arhiiv

Laulupidu on juurteni klassikaline Euroopa motiiv. Laulupeotuli, mis praegu mööda Eestit liigub, võib oma ajaloo alguseks lugeda püha templitule, mida vanas Kreekas hoiti elusana võistluste ajal. Tulega seotud tseremooniate allikad asuvad sügaval indoeuroopa rituaalse ajaloo hämaruses. Tule ühte siduv ringikandmine on uusklassikaline, et mitte öelda romantiline tava samast kultuuriruumist.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass S
Sass S

Krt , Brüssel tahab meite peo ära kaaberdada !

Triibik
Triibik

Kuna toimetaja on sots, peame ta sõbra luulusid veel mõnda aega taluma. Metsavendade aegu olnuks jutt lühike.

nonii
nonii

pudi-padi kommentaarid lubatud, m.o.t.t.

Mis
Mis

on selle tulega ringi keerutamise möte? Paganliku mulje jätab.

Agu
Agu

Tuli annab sooja ju. Imelik küsimuse püstitus. Paganlik mulje? Proovi ilma tuleta olla. Päris pime ja külm hakkab enamuse aastaajast.

Mnjah
Mnjah

Tuulelipp tõlgendab sääraselt nagu tuul puhub:) Mõnigi tõrvikutega rongkäik, eesti keelne ja meelne ühislaulmine ja muudki olid alles hiljuti talle natsismi ja sarvik teab mille väljendused. Huvitav, kas tal mingeid põhimõtteid ka on või ongi väljaütlemistes nagu kelgunöör – tõmmatav vastavalt vajadustele. Mõtlemise koht ehk keegi võiks teha süvaanalüüsi:)

juss
juss

see ju lobjakas.

wpDiscuz