12

Lääne-Nigula vald ostab Nõva sadama

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva sadam. Foto: Arvo Tarmula

Lääne-Nigula vallavalitsus saatis volikogule eelnõu, mille järgi ostab vald Nõva sadama turbatootjalt Kekkilä, kes ise ei taha seda enam pidada.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
lehelugeja
lehelugeja

Natuke läbimtõtlemata raha paigutus tundub. Siiani pole ükski riigile/vallale kuuluv väikesadam tööle hakanud. Kõik need on alguses hurraaga raha alla matnud ja lõpuks jäänud kiratsema. Hiljem siiski eraomandusse müüdud. See on siiani ainuke edasiviiv jõud olnud, kuidas pidada ja arendada väikesadamat. Pidev arendus, tark ja kaalutletud majandamine ning suur töö välisturgudel (reklaamid ja lähivälismaal messidel käimine)

\
\"Hiljem siiski eraomandusse müüdud\"

See vast ongi tehingu põhjus. S.t. eraomandisse müüakse hiljem, peale arenduste tegemist, oma jopele 5% hinna eest.

xyz
xyz

Mõisapõllu kruntide projektile vee peale tõmbamise põhjus oli, et vald ei arenda kinnisvara. Kuidas sadam erineb, kas keegi teab? Kuidas on sadama ehitus rohkem vallale kohane kui kruntide rajamine?

???????????????????
???????????????????

Kas Mõisapõllu maa on valla oma. Kui sinna planeeringuid tehti, siis see küll vallale ei kuulunud. Aga valla raha, ükskõik kuhu see kulub. Keegi seda ei küsi. Ja nii need pankrotid tulevad.

hehh
hehh

ja vallarahvas võib kindel olla, et see tehing toob veel üllatusi …

Sass
Sass

Mis selle sadamaga teha? Hoovus veab ju sinna vallid ette ja peale taatide ei sõida seal suurt midagi.

nimi
nimi

A&O laseb skuutrit vette et lahel suvitajaid kärutada

Küsimus
Küsimus

“Ettevõtja(d) koondusid Nõva sadama selja taha”?

Ei aga
Ei aga

vallal ei ole raha kuhugi mujale taguda. Lasteaedades vähendati töötajaid, koolides tekitati liitklassid, kõikvõimalik kinnisvara anti kommiraha eest tuttavatele, nüüd jääb raha üle ning on vaja see kuhugi paigutada. Kuhugi sellisesse kohta, kust oleks võimalik suur osa sissetaotavatest summadest kõrvale kantida. Nõva sadam on (üheks) doktorikraadiga vallavanema pensionisammastest.

ants
ants

oru suurprojekt lasti põhja, järgmist vaja

Tõnu
Tõnu

See on tõesti kurb, kuidas vald kõigest üle sõidab. Ükski kokkulepe ei loe.

enn
enn

ega keegi ei hakka lugema neid koormaid, mida merre hakatakse uputama. viimsis oli sadamaga sarnane juhtum, korruptsioonihõnguline. aga mere põhjas riigikontroll ei tegutse, kui oled pumba juures on see ideaalprojekt!

wpDiscuz