17

Läänemaa farmid püsivad ukrainlaste toel

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Sergei Homeniuk oli aprilli keskpaigaks töötanud Kirbla piimafarmis neli kuud. Farmi loomakasvatusjuhil Anne Põldäärel leidub ukraina tööliste kohta vaid kiidusõnu. Foto: Urmas Lauri

Sergei Homeniuk on töötanud Kirbla piimafarmis neli kuud. Farmi loomakasvatusjuhil Anne Põldäärel leidub ukraina tööliste kohta vaid kiidusõnu. Urmas Lauri

Lõuna-Läänemaal asuv Kirbla piimafarm on ukrainlasi palganud juba kaks aastat, sest kohapealt pole töötajaid võtta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vambola Suur
Vambola Suur

nojah, enda iminestele maksta ei viitsi, suurte kontsernide nagu HKSCAN (Rakvere lihakombinaat) aga liigub riigist välja. Soomes üle 40k EUR palgad HKSCANi juhatusel.
Äripäeva tsitaat : Latvaneni kuupalk oli 54 166 eurot, mille järgi oleks lahkumisel palk ja hüvitis kokku 974 988 eurot.

Palgakirjelduse järgi oleks Latvanenil õigus ka lisapensionitasule, mida ettevõte on maksnud 20 protsenti palgast.

Talouselämä küsis selle kohta HKScanilt kommentaari. „Tasustamine põhineb kodulehel olevate põhimõtete järgi,“ vastas ettevõtte kommunikatsioonijuht Marja-Leena Dahlskog.

arvaja
arvaja

Kas Kirbla on Lõuna Läänemaa või Põhja Pärnumaa!

breivik tule appi
breivik tule appi

väga tore, enda inimseda ajame soome ja rootsi tööle. ja siis aitame ukrainas sõda korralada ja demokrratiat eksportida et nende inimesi siin orjatööjõuna kasutada. mis peamine kõik on õnnelikud ka veel.

eks
eks

seda võõrtööjõudu on ka teistes riikides, Saksamaal näiteks väga palju.Meie häda on selles ,et oleme liiga väike riik.Võib juhtuda et mingil hetkel on sisserändajaid rohkem kui kohalikke…

Endine
Endine

Pisut teemaväline aga Kirbla on nüüd Pärnumaa…

Kohalik ettevõtja
Kohalik ettevõtja

Kohalikke töö tegijaid lihtsalt pole. Võtad katseajaga tööle ja kestab kuni palgapäevani, siis saab pudeli suule ja kaks nädalat kadunud. Lõpuks kui välja ilmub, siis vabandused ette-taha ja mõne aja pärast jälle kaks nädalat deliiriumis. No kaua saa sotsiaalhoolekannet mängid, saab “hundipassi” ja otsid uue. Mõni ütleb, et milleks tööd teha kui sotsiaaltoetustest elab ära. Ei jää muud üle kui pakud suuremat palka ja “ostad” teise ettevõtja käest töömehe üle. Poliitikuid teema ei huvita kuna sellega ei teeni hääli valimistel ega saa pildile.

Valdo
Valdo

Lugupeetud kohalik ettevõttja. Naiivne on süüdistada oma oskamatust suhelda inimestega teist inimest. Meie ettevõtjad soovivad, et inimene oleks nende oma olgu või 2000 EUR eest kuus. Uktainlastel ei ole siin muud elu kui töö. Eeslastel on ka pered siin, mis pahatihti panevad inimesed valikuette. Süüdistada, et kõik töölised on joodikud ja vargad ei pea minu silmis paikka. Enne kui teisi süüdistama hakkad vaata peeglisse ja mõtle, kes tahab kinkida Sinule oma maiseelu olgu või palk 2000 EUR kuus. Soovitus ettevõttjatele mõelge, kas Teie eesmärgid on ka töötajate eesmärgid.
Päikest Teile.

Onu
Onu

Aga võta siis 2 vahetust ja maksa palka nihkega. Ühtedele kuu alguses ja teistele keskel. Nii saavad kenast vahetustega ühed deliiriumis olla ja teised tööd teha ja 2 nädala pärast vastupidi.

sinu endine ori
sinu endine ori

selle kallal et neid sulle sobivaid tööliseid ei ole oled on meie valitsus ja seal hulgas linna, valla ja maavalitsused kõvasti 20 aastat vaeva näinud. Küsimuse peale kes teile selle poliitika kujundamiseks raha andis – saad vastuseks ettevõtjad andsid …

tsiviilokupant
tsiviilokupant

Tuleb välja, et normaalsele mittejoodikust töötajale tuleb maksta konkurentsivõimelist palka?! Oh õudust!

lihtne
lihtne

meie töötajad on soomes……nii see ring käib.

Kodanik
Kodanik

Soomes on need, kes Eestis ei suuda normaalselt teenida.

Soomes
Soomes

Kui ei te midagi jäta Kalevipojad rahule

Arvos
Arvos

Kodanikul õigus. Seal kõvad ehitajad, siin ei saa ehitamisega hakkama.

Ei keegi
Ei keegi

Kindlalasti oleks töötajaid aga tihe valimine on töötajate suhtes.

Appi
Appi

Ilmselgelt puudub Ei keegil teadlikkus tegelikust olukorrast. Või siis vastupidi on Ei keegi erandlik tööandja,kes on tihe valija.

juss
juss

Peabki olema valimine, ega sa ju ka suvalisele tüübile oma raha ei anna!

wpDiscuz