8

Lääneranna vähendab koolidirektorite palka

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Virtsu kooli direktori Stanislav Nemeržitski töökoormus ja palk vähenevad plaanitava muudatusega märkimisväärselt. Foto Urmas Lauri

Lääneranna valla koolijuhte pahandab täna vallavolikogus esimese punktina arutusel olev eelnõu, millega määratakse kindlaks valla koolide töötajate koosseis ja makstava palga alused.

Virtsu kooli direktor Stanislav Nemeržitski esimene reaktsioon eelnõu nähes oli, et vallavalitsus hakkab sekkuma kooli töösse – kui varem sai koolijuht ise töötajate palgafondi üle otsustada, siis eelnõust jäi mulje, et vallavalitsus kirjutab täpselt ette, kellele kui palju maksta võib. „See määrus on koostatud nii, et see läheb vastuollu põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse mitme punktiga. Määrusega piiratakse direktori otsustusõigust,” ütles Nemeržitski.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kas
Kas

vähendavad ka omavalitsustegelaste palku?

küünilne realism
küünilne realism

õige kah. valimised möödas ja järgmisteni veel hulk aega.

Läänekas
Läänekas

Mis Mikk Pikkmets arvab? On jutt õige või ei?
Vähemalt Janar nägi asja ette ja sai aru, kui pekkis tegelikult lääneranna valitsemine on.

Kahjuks
Kahjuks

Mida suurem supikeedus, seda lahjemaks jääb

elanik
elanik

Ja vallavalitsus endale palkab töölisi juurde.Vähendagu ka palka ja tehku ise kogu töö ära olemasolevate jõududega. Kas nad kujutavad üldse ette tööd tänapäeva koolides?!

murelik
murelik

ega vist, alati vabanduseks “raha ei kasva ju puu otsas”. mõne jaoks tõesti, mõnele jälle rahapõõsas annab pidevalt nosi :))

Kusti
Kusti

Kas saan õigesti aru, et vallavalitsus hakkab edaspidi ise määrama, sisuliselt näo järgi, kellele ja kui palju.

Alma
Alma

õnneks päris nii pole. küll aga panevad ette, mis ametikohad ühes koolis on vajalikud ja mis mitte…. spetsialistid ju

wpDiscuz