11

Haapsalu nooruk karjus rassistlikke loosungeid

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Teismeline poiss karjus Haapsalu noortekeskuses rassistlikke lauseid ajal, kui valmistuti venezuela rahvustoitude õpitoaks. Foto: Arvo Tarmula

Reede õhtul karjus üks teismeline poiss Haapsalu noortekeskuses rassistlikke lauseid ajal, kui samas valmistuti venezuela rahvustoitude õpitoaks.

Õpitoas osalenud vabakutseline ajakirjanik Maris Sander kirjeldas, et noortekeskuses oli hulk noori, kes mängisid lauatennist ja telekamänge ning mürgeldasid niisama. Samal ajal sättis venezuela päritolu abielupaar teleekraanile slaide.

„Ühtäkki teatas üks noorsand valjul häälel: „Negroes! I hate black people!” kirjeldas Sander.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Arvos
Arvos

Igal inimesel on õigus oma arvamust avaldada. Nagu siingi.

Täitsa lõpp
Täitsa lõpp

Seostage nüüd ekrega ka veel ja olge mures suure natsiliikumise üle EVabariigis.Klounaad

Maali
Maali

Selliste noorte eesmärk ongi tähelepanu võitmine vahendeid valimata.
Seekord õnnestus see suurepäraselt.

Valdo
Valdo

Julgen arvata, et see noormees ei andnud endale aru, mida ta karjub. Siinkohal pean nõustuma Evelin´iga, et tühjast tähjast ei tasu suurt probleemi teha.
Lapsed ütlevad erinevaid asju, mida nad ei mõtle tõsiselt, kas peab kohe neid hukka mõistma. Lugupeetud ajakirjanikud, inimesed on erinevad, mis teeb elu põnevaks aga igas väljaütlemises ei tohiks näha rassismi ilminguid või midagi hullemat. Päikest soovides Teile südamesse.

Evelin
Evelin

Tublid ajakirjanikud!Olete Haapsalu ka rassismisüüdistusega pildile saanud.Endal piinlik pole?

piinlik? kindlasti mitte
piinlik? kindlasti mitte

Räägin üldiselt, mitte antud juhtumist – silma kinni pigistamine ja ajakirjanike süüdistamine on halb mõte. Laseme probleemil kasvada ülepea ja siis asja lahendada on väga keerukas.

Vaataja
Vaataja
Nõus, probleem tuleks lahendada enne selle suureks paisumist. Kuid taoline teemakajastus on juba ise probleem, tekitab vaid negatiivseid emotsioone: ühtedel sügavat nördimust, teistel viha ja ebaõiglustunnet jne. Praegu fabritseeritakse igast väiksest asjast suur skandaal. Võiks mõelda, miks ja kellele see kasulik on. Oletame, et see laps hüüdiski sedasi, siis selmet silmi pööritama ja “rassismi” kartma hakata, oleks võinud kenasti, sõbralikult ja lahkelt poisiga rääkida. Just rahulikult ja sõbralikult. Sest ülereageerimine ja hüsteeriline lähenemine ei aita kuidagi probleeme lahendada, vaid tekitab neid juurde. Nii et alustagem probleemide lahendamisel sellest, et ei fabritseeri neid kunstlikult juurde, lõpetagem taoliste hüsteeriliste artiklite treimine, olgem… Loe rohkem »
Pook
Pook

Meil poisid ka vahest külmal talveõhtul röögatavad kui pea vibreerib ja käed värisevad “krd-i valged, me vihkame teid kogu hingest”. Mendid sõidavad mööda ja ei tee väljagi. Ütlesin poistele, et muutke taktikat. Karjuge “kr-di neegrinä-rud ja pagulased. Mendid kohe peatuvad, viskavad teid kongi ja saate ööseks tuppa sooja.

Aleks
Aleks

Karnau on vaadetelt sots, seepärast. Ja nagu raadiost kuulda oli siis väljendab arvamust kui Lobjakas loa annab.

Triibik
Triibik

Miks peab kogu rahvas üldse teadma mõne tüübi puudest ? Normaalne inimene ei kirjutaks sellistest klounidest.

juss
juss

Tõesti, normaalne inimene ei kirjutaks!

wpDiscuz