„Rasmus, Pontus ja Lontu” lavastaja kandideerib teatriauhinnale

Lääne Elu

info@le.ee

“Rasmus, Pontus ja Lontu” lavastaja Eva Kalbus Iloni Imedemaal. Foto Arvo Tarmula

Mullu suvel Haapsalus Iloni Imedemaal etendunud kogupere lavastuse „Rasmus, Pontus ja Lontu” lavastaja Eva Kalbus on Eesti teatriliidu aastaauhinna nominent.

Eva Kalbus on 2018. aasta loomingu eest Salme Reegi nimelise auhinna nominent. Žürii (Jaak Urmet, Iir Hermeliin, Kairi Kruus, Katrin Nielsen ja Maria Peterson) on esile tõstnud Eva Kalbuse oskuslikku pedagoogi- ja näitejuhitööd lavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Lavastaja Eva Kalbuse sõnul on seda Astrid Lindgreni lugu Eesti lavadel mängitud vähe, kuigi raamatu iga lehekülg väärib lisaks lugemisele ka teatris esitamist. „Iloni Imedemaa on väga sobiv paik selle loo jutustamiseks. Mis võiks olla lindgrenlikum kui roheline sisehoov suvises Haapsalus! Tegelased ja nendevahelised suhted,  kirjaniku jutustamise soojus, muhedad dialoogid, põnev süžee ja inimlikud väärtused – sõprus, armastus, lojaalsus –  hakkavad siin iseenesest elama.“

Lavastust „Rasmus, Pontus ja Lontu“ näeb Iloni Imedemaa hoovis ka sel suvel, 22.-31. juulini.

Astrid Lindgreni enda dramatiseeringul põhinevas lavastuses astuvad üles Tallinna 32. Keskkooli teatrisuuna õpilased ja vilistlased, lisaks neile näitlejad Andrus Eelmäe ja Merle Talvik. Rasmuse osatäitja on Hans Matthias Kari, Pontust mängib Mattias Härm ning Lontu rollis on Brigita Eva Varrak. Imedemaa õue muudab Västanviki linnakeseks kunstnik Kamilla Kase. Olustikule sobiva helitausta loob Haapsalu muusik Arno Suislep.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments