„TV 10 olümpiastardi” esimesel etapil Võrus osales Läänemaalt kaks kooli

Vanemate tüdrukute kuulitõukes sai Emma Kathrina Hein viienda koha. Foto: Kaja Ladva

„TV 10 olümpiastardi” 48. hooaega alustasid Läänemaalt edukalt suuremate koolide arvestuses Haapsalu põhikool, saavutades 9. koha ja Ridala põhikool, kes saavutas väikeste koolide arvestuses teise koha. Võistlema oli tulnud 32 suuremat ja 9 väiksemat kooli.

Nooremad, kuni 12-aastased tüdrukud ja poisid võistlesid 60 m jooksus ja kõrgushüppes. Parimate tulemuste eest hoolitsesd Liisi Idvan, saades 79 jooksja seas tulemusega 9,43 21. koha ja Mero Karmo Simson 9,53-ga 46. koha.

Kõrgushüppes sai tüdrukutest kõrgeima, 9. koha, Lianna Lisete Erit, ületades 1.26. Sama tulemusega sai 13. koha Mia Eliisa Maripuu 76 võistleja seas.

Poistest ületas Mero Karmo Simson samuti 1.26 ja sai 18. koha 69 hüppaja seas.

Kuni 14-aastaste tüdrukute 60 m jooksus oli Emma Kathrina Hein esimene, kes jäi finaalist välja, joostes isikliku rekordi ajaga 8,60. Kuulitõukessai ta 5. koha tulemusega 12.19. Kleer Jaani tõukas kuuli 10.38 ja sai 78 võistleja seas 11. koha.

Vanemate poiste 60 m jooksus oli meie tublim Tanel Toomemägi, saades 80 võistleja konkurentsis ajaga 8,33 30. koha. Teivashüppes sai ta tulemusega 2.40 18. koha.