0

Hiiumaa vallavanem Reili Rand kandideerib riigikokku

Avatar

BNS

Hiiumaa vallavanem Reili Rand. Foto: Urmas Lauri

Reili Rand. Foto: Urmas Lauri
Haldusreformi eestvedaja Hiiumaal ja praegune vallavanem, sotsiaaldemokraat Reili Rand andis oma nõusoleku kandideerida eelseisvatel riigikogu valimistel.

„Hiidlaste vajadusi arvestades pean riigi tasandil oluliseks tegeleda eelkõige tervishoiu, sotsiaalteenuste, transpordiühenduste ning töökohtade loomise ja ettevõtluse toetamisega. Soovin, et hea elukeskkond areneks ka väljaspool suuri keskuseid ja et noored pered tuleksid Hiiumaale,“ ütles Reili Rand.

Tema sõnul algab elukeskkonna arendamine kohalikust tasandist, kuid riigil on selle juures oluline roll. „Oleme Hiiumaal võimaluste piires oma elukeskkonna arengusse investeerinud, kuid riigi toeta oleks meil väga raske tagada näiteks kohapeal eriarstide vastuvõtte ning parandada ühendusi mandriga. Sotside toel on Hiiumaale viimastel aastatel tehtud olulisi otsuseid Hiiumaa käekäigu parandamiseks, näiteks miljon eurot investeeringutoetust lennujaama arendamiseks, ligi kolm miljonit spordikeskuse rajamiseks ja kokkulepe Hiiumaa Haigla rahastamises, et tagada üldhaigla jätkamine saarel,“ lisas Rand.

Rand on juba teine omavalitsusjuht, kes on teatanud oma kandideerimisest Saare-, Lääne- ja Hiiumaal sotsiaaldemokraatide valimisnimekirjas. Alles hiljuti andis oma nõusoleku asuda selles piirkonnas sotside nimekirja vedama Madis Kallas, kes on Saaremaa vallavanem ja Kuressaare linnapea.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on Reili Rand tõestanud end võimeka omavalitsusjuhina. „Reili on kahtlematult üks Eesti säravamaid omavalitsusjuhte, kes on suutnud ehitada ühinenud Hiiumaa vallast haldusreformi eduloo. Tema tarmukus Hiiumaa huvide eest seismisel on pealinnas üldteada ning kahtlematult jätkab ta hiidlaste teenimist ka Riigikogu liikmena, ent tema mitmekülgsetest kogemustest on kindlasti kasu kogu Eestile,“ lisas Ossinovski.

2017. aasta novembrist on Reili Rand Hiiumaa vallavanem. Enne seda oli ta kaks aastat Hiiu vallavanem. Rand on varem töötanud Eesti NATO Ühingus büroo- ja projektijuhina, majandus- ja kommunikatsiooniministri abina, MTÜ Lapse Huvikaitse Koda tegevjuhina ning MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskus projektijuhina. Ta on kasvanud Emmastes, lõpetanud Emmaste põhikooli, Käina gümnaasiumi ja Tartu ülikooli sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz