9

Läänlaste tõttu pikendati kiire interneti sooviavalduste vastuvõttu

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Läänlaste protestide tõttu pikendas viimase miili ühenduste väljaehitamise konkursi võitnud Elektrilevi eile kiire interneti sooviavalduste esitamise tähtaega aasta lõpuni.

Möödunud nädalal selgus, et Elektrilevi võitis hõredalt asustatud nn valgetel aladel odava kiire interneti kodudeni viimise konkursi. Elektrilevi lubas riigi 20 miljoni eurose toe najal viia internetikaabli 40 000 kiire internetita majapidamiseni. Neist vaid 48 asub Läänemaal.
200eurose liitumistasuga kiire interneti sooviavaldusi kogus Elering kolm suvekuud. Üle Eesti õnnestus koguda 26 000 sooviavaldust, Läänemaalt tuli neid vaid 191. „Läänemaa sooviavalduste arv oli võrreldes teiste maakondadega kõige väiksem,” tunnistas Elektrilevi sideteenuste juht Oliver Ruus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nojahh
Nojahh

Kui LE seda tähtsat infot tasulise väljaandena ei müüks siis vb oleksid inimesed ka teadlikud vajalikest asjadest. Mina sain selle info suvel postimehest, mis kvartal hiljem LEs on nüüd 😀

Jaht
Jaht

Mis värk on. It inimeseba olen tavaliselt kõikide selliste asjadega kursis aga see tuleb üllatusena.kas ma pean nüüd uuest kuskil soovi avaldama?

Toomas
Toomas

Ilmselgelt ei ole inimesed aru saanud, miks peaksid nad Elektrilevile uuesti oma soovist teada andma, kui nad on seda juba teinud. Tarmo, uuri palun, mis takistab Digikonnalae laekunud sooviavaldusi nüüd Elektrilevile üle andmast?

juss
juss

Takistab olematu(müstiline) e- riik!

Andrus
Andrus

Elektrilevil on mugavam mitte tegeleda ääremaadega. Ma ei ole üldse kuulnud, et peaks uuesti avaldust esitama. Arvan, et sama probleem on sadadel Läänemaa elanikel, kes olid avaldanud soovi kiire interneti saamiseks ja ootasid selle unistuse täitumist.

Sass
Sass

Isikuandmete töötlemise seadus. Sellest on juba räägitud.

võimandage nüüd avaldusi esitama
võimandage nüüd avaldusi esitama

Samuti seisis Digikonna küsitlusel lause, et oma soovist teada andmine ei kohusta veel millekski. Sel ajal polnud ka liitumise tasu fikseeritud. Kui kellelgi käib 200 € üle jõu, siis vägisi ei maksa muidugi teenust pakkuda. Aga tõepoolest jääb arusaamatuks, miks nii mitu korda peab oma soovist teada andma!!!

saladus
saladus

Selle asemel, et kutsuda inimesi avaldusi esitama, suletakse artikkel lugemiseks. Super!

Tõsi
Tõsi

Ükskõik kuidas, peaasi, et lääne elu raha saaks.

wpDiscuz