0

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku konkurss ja illustratsiooni lühikursus ootavad osalejaid

Möödunud aastal võitis Wiklandi illustratsiooninäituse Haapsalu põhikooli õpilane Marlene Schwindt . Arvo Tarmula
Sel aastal võitis Wiklandi noore kunstniku konkursi Haapsalu põhikooli õpilane Marlene Schwindt. Foto: Arvo Tarmula

Iloni Imedemaa kuulutab viiendat korda välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi, millest on oodatud osa võtma 14-18-aastased noored üle Eesti.

Ilon Wiklandi nimelisel noore kunstniku konkursil osalemiseks tuleb oma tööd saata 11. jaanuariks Iloni Imedemaale.

Iloni Imedemaa juhataja Anne Suislepa sõnul tuleb noortel selgi aastal esitada üks töö vabalt valitud teemal ning vähemalt kaks illustratsiooni. „Seekord otsustas žürii anda konkursil osalejatele ülesandeks teha illustratsioonid setu rahvajutule „Kuningapoeg ja hall hunt“,“ selgitas Suislep.

Konkursi iga-aastane preemiafond on 1000 eurot ja lisaks auhinnana Ilon Wiklandi litograafia, mille jagamise otsustab žürii koostöös Ilon Wiklandiga.

Traditsiooniliselt avatakse Ilon Wiklandi sünnipäeval, 5. veebruaril koos konkursi tulemuste välja kuulutamisega ka näitus parimatest töödest.

Konkursiks aitab häälestuda Iloni Imedemaal toimuv illustratsiooni lühikursus, mille viib läbi kunstnik Urmas Viik. Juhendaja sõnul on tegemist lühiloenguga koos näidismaterjaliga kaasaegsest raamatuillustratsioonist kõrvalpõigetega minevikku. Kursuse eesmärk on tutvustada raamatuillustratsiooni põhitõdesid, julgustada osalisi leidma isikupäraseid lahendusi ning katsetada professionaalseid töövõtteid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz