Läänemaa lahtised kergejõustikuvõistlused andsid häid tulemusi

Marie Põlluaed (mustas) võitis U18 klassi 1500 m jooksu.

Pühapäeval olid Haapsalu staadionil Läänemaa kolmandad lahtised kergejõustikuvõistlused, mille korraldas kohalik kergejõustikuklubi.

Võistlus pikendas kergejõustikuhooaega, sest oli üks selle suve viimaseid kogu Eestis. Kergejõustiklaste maksimaalselt viis kuud kestev staadionihooaeg on pingeline, mistõttu septembris tulemuse parandamine nõuab sportlaselt suurt eneseületust.
Seda aga paljud kergejõustiklased Haapsalu staadionil sügise esimesel päeval suutsid. Nagu ikka, oli osa vanusegruppe osavõtjatest pungil. Mõnes vanuseklassis, näiteks U20 neidude arvestuses, ei tulnud aga starti ühtegi spordineidu.

Kui väikelinna staadionil toimub kergejõustikuvõistlus, millest võtavad osa viis Eesti noortemeistrit ja lisaks mitu medaliomanikku ning palju teisi korraliku tasemega kergejõustiklasi, on, millele kaasa elada ja korraldajad saavad sellega igati rahule jääda.
Oma huvi võistluste vastu näitas ka Läänemaa ilmselt läbi aegade üks parimaid sportlasi Eduard Püve. Kunagine sprinditäht, kes jooksnud 100 meetrit 10,5 ja 200 meetri 21,4 ning 400 meetrit 48,0 sekundiga, ei pidanud paljuks tulla vihmasel pärastlõunal meie kergejõustiklastele kaasa elama.

Just 200 meetri jooksudega kergejõustikupäev algas. Tütarlaste U14 vanusegrupis võtsid kaksikvõidu Haapsalu KJK sportlased. Emma-Kathrina Hein sai ajaks 29,4 ja Kleer Jaani 31,4. Kolmas oli Lihula sporditüdruk Kerlin Rüütel, ajaks 33,3. Starti tuli koguni üheksa sprinditüdrukut.

Sama vanade poiste hulgas tuli võitjaks Lihula poiss Timmo Kaasik, ajaks talle 35,8.
Neidude 200 m jooksu võitis Haapsalu KJK kergejõustiklane Maily Märss, aeg 28,2. Tema klubikaaslane Annely Bankier oli 29,3ga teine.

U16 poiste starti tuli aga sel aastal Eesti noorte meistrivõistlustelt neli kuldmedalit võitnud Shnelli SK sportlane Oliver Kruuspan. Isiklikku rekordit 23,03 sekundit omav 14aastane sprinter võitis Haapsalus 24,4 sekundiga.

Vanemad vanusegrupid jooksid sprindina 400 meetrit. Noormeeste U20 esikoht kuulus uue isikliku rekordiga 56,7 Läänemaa KJK sportlasele Tambet Järvele, jättes teiseks 60,0 jooksnud klubikaaslase Krismar Liivi. Meestest võitis Lauri Tanner 56,0ga, tema klubi on samuti Läänemaa KJK. Teine oli Pärnumaa mees Ergo Mets 56,4 ja kolmas veteraniseisuses Marko Ulla Haapsalu KJK-st 63,3. Neidude U18 arvestuses läks võit Kerli Ristikivile Läänemaa KJKst.
Noorematele U14 ja U16 oli kavas pikema distantsina 800 meetrit. U18, U20 ja täiskasvanud jooksid aga 1500 meetrit.

Tütarlaste U14 800 meetri jooksus tuli võitjaks Lihula tüdruk Kerlin Rüütel 3.03,5ga. Teise koha jooksis välja Läänemaa KJK sportlane Claudia Järve 3.15,7 ja kolmanda koha Emily-Saskia Pets Haapsalu KJK-st 3.23,0

Sama vanade poiste võitjaks tuli taas Lihula jooksupoiss Timmo Kaasik, aeg 3.10,2.
U16 neidude parim oli Haapsalu KJK Annely Bankier, 2.45,9. Tema kaotas oma selle hooaja parimale ainult sekundiga. Poiste arvestuses pidasid Martna põhikooli sportlased Sören Pent ja Kristofer Kattel esikoha pärast maha tõsise duelli. Lõpuks võitis Sören 3.07,5ga. Kristofer sai teisena kirja 3.13.3.

Vanemate vanusegruppide 1500 meetri jooksude võitjad olid ka väärikad. U18 neidude klassis sai esikoha Haapsalu KJK keskmaajooksja Marie Põlluaed, ajaks 6.12,3. Naiste arvestuses oli Ly Märsi aeg 6.36,0. U20 noormeestele pakkus võitja, omaealiste üks Eesti parimaid keskmaajooksjaid Läänemaa KJK sportlane Martin Teppan sellel korral publikule 4.53,1sekundilist jooksu. Meestest kattis aga nimetatud jooksumaa ajaga 6.13,0 Lauri Tanner.

Heidetes-tõugetes pakkusid korraldajad sportlastele kuulitõuget ja kettaheidet.
Tütarlaste U14 vanusegrupi kuulitõukes suutsid Haapsalu KJK sportlased Emma-Kathrina Hein ja Kleer Jaani 2kilost raudmuna tõugata üle 10 meetri – vastavalt 10.74 ja 10.05. Kolmandaks tõukas end 9.78ga Läänemaa KJK sporditüdruk Eliise Kolõtšev.

U16 neiud näitasid ka häid kaari. Võitja Maily Märss tõukas 3 kg kuuli oma hooaja parimaks 10.91 ja tõuseb sellega Eesti hooaja U16 edetabelis üheksandaks. Teise koha võitis 9.45ga Trinity Õismets Läänemaa KJKst, kolmas oli võitja klubikaaslane Annely Bankier 7.46ga.
Noormeeste U14 võistlusel võitis esikoha Läänemaa KJK noor Ken-Indrek Klimpuš, võidu tõi talle 3 kg kuuliga 8.53. Teine-kolmas olid vennad Frank ja Uko Vali – tulemusteks 8.01 ja 7.92.

U16 noormeeste võidu võttis viimastel võistlustel häid tulemusi tõuganud Noarootsi poiss Reno Põderson. Haapsalus talle 4 kg kuuliga 11.32.

Meeste U20 arvestuses võitis Erki Mitman. Viimati Eesti U20 vanusegrupis kümnevõistluse meistriks kroonitud noormees tõukas 6 kg kuuliga 14.71.

Naiste arvestuses võttis võidu Ene Siitsmann. Läänemaa KJK sportlasele kuulus võit 9.05meetrise tõukega. Meestest oli sellel korral võidumees Lauri Tanner, tema tõukas 8.33.
Kettaheites pidasid väga ägeda duelli meeste U20 klassis kaks vabariigi parimat, Kevin Sakson ja Erki Mitman. Kui Mitman oli kuni viimase heiteni, kolmandas voorus heidetud 43,69ga liider, suutis Kevin kuuendas voorus ikkagi oma võtta ja 1,75 kg ketta 47.91 peale heita, see andis esikoha.

Naistest võttis võidu Kristel Kivi, 24.08ga. Ene Siitsmann suutis siin hõbedavääriliselt 23.16.
Tütarlaste U14 võistlusel oli kahe parema duell nagu meeste U20 arvestuses. Emma-Kathrina Hein edestas lõpuks Eliise Kolõtševi 52 sentimeetriga – tulemused 24.02 ja 23.50. Eliisele tähendas see isiklikku rekordit ja kohta U14 edetabeli kümnendal real. Tüdrukud heidavad siin 0,6 kg heitevahendit.

Poiste U14 esikolmik oli sama mis kuulitõukes, kuid natuke teises järjekorras. Frank Vali võttis Ken-Indrek Klimpušelt kuulitõuke eest 3 sentimeetriga revanši – tulemused 22.50 ja 22.47. Kolmas oli Uko Vali. Kevin Leemets oli samuti tubli, temale 17.68. Kõik neli heitsid ka oma parimad tulemused.

Meestest oli võidumees Marko Ulla tulemusega 28.83.
Tublidele sportlastele lisaks aitasid võistluste heale kulgemisele kaasa Väino Munskind, Hannes Loss, Enn Kerge, Heigo Hein, Merilin Korpe, Eric Mattias Hein, Paavo Veermäe, Alar Källe ja Alvar Kiisk.