Fotod: Paavst Franciscusest sai Eesti e-resident

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

President Kersti Kaljulaid ja paavst Franciscus. Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei
President Kersti Kaljulaid andis paavst Franciscusele üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse

Paavst Franciscusest sai täna järjekorras 37 647 Eesti e-resident, kui president Kersti Kaljulaid andis paavstile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub alates 2014. aasta detsembrist riigi poolt väljastatavat digitaalset identiteeti, et inimestel üle ilma oleks võimalik kasutada nii meie e-teenuseid kui turvalist võimalust enda tuvastamiseks. E-residentsuse programm on abiks ka ettevõtjatele, sest annab neile võimaluse kasutada e-teenuste platvormi, mille abil saab asutada ettevõtte interneti teel ja juhtida seda ükskõik, mis maailma nurgast.

Paavst Franciscus on esimene e-residendist riigipea, varasemalt on e-residendiks saanud mitu valitsusjuhti nagu Jaapani peaminister Shinzo Abe, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Luksemburgi peaminister Xavier Bettel.

E-residentide kogukond on pidevalt kasvav ja nüüdseks on Eesti e-residente juba 157 riigist. Paavst Franciscus külastab Eestit, Lätit ja Leedut apostelliku visiidi raames, et tähistada kolme riigi 100. aastapäeva.

Fotod: Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei


1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Soomest
3 aastat tagasi

Siis kui ta saab kätte paari aasta pärast 50 eur’i üllatusarve (millest arvest ei midagi räägitud kui e-kodakondsust taotleti) Eesti piirvalveametilt e-kodakondsuse uuendamise pärast, vist loobub ta e-kodakondsusest nagu mina ja need 20 000 muud kadunud Eesti e-kodanikud. Noh, tõenäoliselt paavstil raha jätkub, aga ikka ei meeldi temalegi see küll.