9

Haapsalu linn on vägivallakuritegude esiviisikus

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Peaaegu kümme aastat on Pärnut nimetatud peksupealinnaks, kuid politsei- ja piirivalveameti (PPA) ­vägivallakuritegude statistika seda ei kinnita, kirjutab Pärnu Postimees.

Kui Pärnu linnas toimub 1000 elaniku kohta 4,57 vägivallakuritegu, siis PPA andmetele tuginedes on Haapsalus see arv suurem – 4,74.

Esiviisiku tipus troonib Narva, kus on 1000 elaniku kohta 7 vägivallakuritegu, Haapsaluga sama vägivallatsemise tase on Valgas – 4,74, ja esiviisiku lõpetab Võru 3,76 vägivallatsemisega 1000 elaniku kohta.

Eesti keskmine 3,43. Järgmine linn selles koledas tabelis on pealinn Tallinn tulemusega 3,34.

Kõige rahulikumad omavalitsused on Hiiumaa vald (1,37), Jõgeva vald (1,44) ja Rapla vald (1,65).

Loe pikemalt Pärnu Postimehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Zanders
Zanders

Haldusreformi tulemusena Haapsalu hõlnab pea terwet maakonda…
Ja ajakirjanikud on valesti aru saanud statistikast…
Jutt lihtsalt oli sellest et pihku pekstakse kõige rohkem Haapsalus ja sellest ka Pihkupeksupealinna konkurentsitu tiitel Haapsalul juba 4 aastat.
Pihkupeksmine pole veel vägivald …

Rààgid
Rààgid

…endast vòi ? Aga korralikku bordelli oleks siia vaja kùll … 🐰

Ahto
Ahto

Teil seal koik ju magavad omavahel ja pole probleemi

juss
juss

Jama jutt! Tulin eile öösel läbi linna, hambad puha suus alles!

Väga lihtne
Väga lihtne

Kõik on väga lihtne. Lihtsalt Läänemaal registreeritakse ausalt avaldusi, mitte ei peideta neid kalevi alla. Kas te usute, et suurtes linnades on peksmise või vägivalla juhtumeid vähem, kui tillukeses Haapsalus ? Naljakoht. Nagu kunagi oli Haapsalu “peksupealinn nr 2”. Tookord oli lisatud statistika, mille kohaselt ka suurtes linnades ei ole olnud ühtegi peksmise või vägivalla fakti ! Nonsens !

Ahto
Ahto

Seal midagi teil haapsalus kindlasi ausalt ei REGISTREERITA ja kogu muu asi on ka teatud seltskonna AJADA …….aga edu siiski sinna

Maire
Maire

See reffide valimiseelne kampaania, linnapea vastu, kes lahkus nende erakonnast !

Sahiib
Sahiib

Sellepärast, et Haapsalu politsei ja ka kohtunikud nunnutavad pätte nagu imikuid. või lihtsalt kardavad neid. Näiteks joobes neljakümnendates, viiekümnendates aastates vene pätid laamendavad, lärmavad öösiti nii linnatänavatel, kui ka korterelamutes. Mitte midagi nende vastu ei tehta, natuke vesteldakse ja asi läheb edasi. Need kortermajad on teada, kust normaalsed elanikud üritavad lahkuda, kuna ei ole ohutu. Haapsalu liigub kindlalt agulilinna suunas.

mõtleja
mõtleja

Nii lolli pealkirja kui sellele kirjatükile on pandud polegiammu kohanud. Mis esiviisikusse statistika ja tobe omavoli autori poolt. Tahaks teada kustkohast sellisele kirjutisele tõestatud andmed pärinevad.

wpDiscuz