3

Galerii: Haapsalus sõitsid jalgratturid esimest korda Tour d’ÖÖd

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Fotod Arvo Tarmula

Reedel peeti Haapsalus Tour d’ÖÖ seni suurima tuuri avasõit, kus osales üle 120 inimese. Tour d’ÖÖ on ühine öine jalgrattasõit linnatänavail.

Tour d’ÖÖ ühissõite on Eestimaa eri paigus korraldanud juba kaheksa aastat. 2011. aastal Tallinnast alguse saanud Tour d’ÖÖ öösõidud propageerivad rattakasutust kui igapäevast, kiiret ja mugavat liikumisviisi. Haapsalus ei ole varem Tour d’ÖÖ toimunud.

Jalgratturid startisid kell 9 reede õhtul piiskopilinnusest ja sõitsid linnatänavail umbes 10 km.

„EV100 suvine peonädal alustas täiskäigul, 17. augustil sai ühe suursündmusena alguse Tour d’öö seni suurim rattatuur,“ sõnas riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Haapsalust alanud Tour d’öö ühissõidud kulgevad läbi 11 Eesti linna. Sõidud on jõukohased kõigile, seega on osalema oodatud suuremad ja väiksemad velosõbrad,“ lisas Soe.

Tour d’ÖÖ tuur EV100 suurel suvisel peonädal:

17.08 – Haapsalu
18.08 – Kärdla
19.08 – Kuressaare
20.08 – Pärnu
21.08 – Viljandi
22.08 – Valga/ Valka
23.08 – Võru
24.08 – Tartu
25.08 – Narva ja Elva
26.08 – Tallinn

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kompleks
Kompleks

Mis asi see tour döö on? Eesti keel ei kõlba enam? Peasi, et oleks cool, siis on kõik happy.

Kägu
Kägu

See on kõige selgem eesti keel- muus keeles minu teada ö- tähte pole. Aga kõige kurvem on see, et Haapsalus sõidab enamik jalgrattureid tuledeta ja politsei ei liiguta uimegi. Sest neil on kuupalk.

peened, peened
peened, peened

ja tour on valestikirjutatud “toru”, selge eesti keel. Naer!!

wpDiscuz