9

Vähemalt nelja korrusega kortermajadesse tuleb paigaldada lift

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Urve Palo. Foto: Urmas Lauri
Urve Palo. Foto: Urmas Lauri

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas sel nädalal määruse, mille kohaselt tuleb lift paigaldada hoonetesse, kus eluruumid asuvad neljandal korrusel või kõrgemal. Lifti paigaldamise nõue esitatakse üksnes püstitatavatele ehitistele.

„Määruse muutmine on tingitud vajadusest tagada igale inimesele võrdseid võimalusi pakkuv, väärikas ja iseseisev toimetulek,“ ütles minister Palo.

„Lift annab tegutsemisvabaduse ja iseseisvuse kõigile seal elavatele inimestele ja nende külalistele. Liftist on abi ratastooliga liikujatele, ajutise liikumispiiratusega inimestele, eakatele, kes ei jaksa trepist käia, või peredele, kus kasvab väikeseid lapsi,“ lisas Palo.

Lifti paigaldamise nõue neljakorruselistele või kõrgematele hoonetele kehtib üksnes tulevikus ehitatavatele elamutele. Nõuet ei rakendata, kui ehitusprojekt on koostatud enne 1. augustit 2019. Kuna lifti paigaldamine tagantjärgi on üsna kulukas, ei pea olemasolevate ehitiste ümberehitamisel või laienemisel määruse nõuetest lähtuma.

Määrus kohaldub ehitusprojektidele, mis võimaldab ettevõtjal oma töö ümber korraldamist selliselt, et ehitise kavandamisega seotud töid ei pea ümber tegema.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tiit
Tiit

Hea lihtne asi mida otsustada. Vastavalt oma võimetele.

juss
juss

paranda oma parvlaevade p.sk ära, plond.

kolmekordsetes pole kellelgi lifti
kolmekordsetes pole kellelgi lifti

igale inimesele võrdseid võimalusi pakkuv, ;;))
No nii, siis kolmandale sammugu kõik üheskoos jalgsi ja sealt edasi liftiga. Nii oleks õiglane

Madis
Madis

Millal me sellest idikast ükskord ometi lahti saame?

Rämpstoit
Rämpstoit

Astus ise tagasi. Leidis ilma ajudeta inimese töökoha.

töötu
töötu

Paradoksaalselt mõjub hea eesmärgiga kavandatud muudatus rahva tervisele halvasti. Kuidas siis?
Nimelt on trepist käimine tervisele vägagi kasulik. Statistikud olla välja arvutanud, iga aste lisab elu pikkusele juurde 10 sekundit.
Võite öelda, et “kes tahab võib lifti asemel trepist minna”, aga ei lähe ju, inimene on mugav. Ning pärast piinleb liikumisvaegusest tingitud haiguste käes…

hhh
hhh

Lifti tootjad maksid korralikult, et nüüd võib ministri kohalt tagasi astuda.

113
113

see on küll üks urve ainuke õige määrus.

töötu
töötu

Ja kui palju see “väike” muudatus elamispinna ruutmeetri hinda ja ekspluatatsioonikulu tõstab? Arvatavasti mitte vähe. Pluss 10 euri igakuisel arvel garanteeritud.

wpDiscuz