Mati Sepp on Match Race purjetamise Euroopa hõbe

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Mati Sepp oma meeskonnaga. Foto: erakogu
Mati Sepp oma meeskonnaga. Foto: erakogu

Haven Kakumäe jahisadama purjetamisstaadionil selgusid täna Euroopa meistrid Match Race purjetamises. Kuld läks seekord Šveitsi, Eric Monnini juhitud meeskonnale, hõbeda võttis Haapsalust pärit Mati Sepa meeskond, teatas regati direktor Indrek Ilves.

Võistlustel osales 16 meeskonda 13. riigist. Maailma Match Race edetabeli esikahekümnest oli kohal 10 meeskonda, mis on kõrgeim võistluste tase, mis Eestis siiani olnud.
Kõrgeima, edetabelis 4. asetusega oligi šveitslase Eric Monnini meeskond, tema järel kohe edetabelis 5. asetusega itaallase Ettore Botticini meeskond ja siis juba koduvetes võistlev, edetabelis 7.asetusega Mati Sepa meeskond. Samuti oli osalemas ka valitsev Euroopa meister, edetabelis 9. asetusega prantslase Maxime Mesnili meeskond, kes seekord pidi leppima pronksmedaliga.

Nelja päeva jooksul said maailma tipp-purjetajad kogeda mittetüüpilist troopilist ja keerutavat maatuult, mis ei andnud eelist ka kohalikele. Neljapäeval ja reedel sõideti kahes erinevas grupis eelsõite, millest parematena pääsesid edasi kaheksa meeskonda veerandfinaalidesse. Eelsõitudest väljusid võrdse tulemusega Mati Sepp (EST) ja Simon Bertheau (FRA), kes võitsid seitsmest matchist kuus.

Laupäevastest veerandfinaalidest pääsesid pühapäevasesse poolfinaali Mati Sepp (EST), Maxime Mesnil (FRA), Simon Bertheau (FRA) ja Eric Monnin (SUI). Prantslane Bertheau valis endale poolfinaali vastaseks Eesti tiimi ja kodupubliku rõõmuks võiduga 3:1 pääses finaali Sepp. Teisest poolfinaali paarist, Mesnili ja Monnini vahel, väljus võitjana šveitslane 3:1. Seega olid finaalis vastamisi Sepp ja Monnin, ning kolmas-neljas koht tuli prantslastel omavahel ära jagada.

Finaalis olid vastamisi tõelised oma ala tipud ja pidada tuli viis sõitu, et selgitada välja Euroopa meister. Pingelistes duellides selguski võitja alles alles viimase matchi lõpumeetritel. Nii võrdsete vastaste puhul kasutatakse iga eksimus kohe ära ja paar sekundit liiga hilja tuuleiilile reageerimist jättis Sepa meeskonna hõbedale.
Vöörimees Karl Kolk kommenteeris, et nad teadsid, et Monnini vastu ei ole kerge võistelda ja neid võitlusi on omavahel ennegi peetud – kord üks peal ja siis jälle teine. Kuid Mati Sepa tiim oli lõppkokkuvõttes tulemusega rahul ja lubas püüdlemist kullale jätkata.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments