Saaremaal sai kinnitust veel kaks leetrite haigusjuhtu

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Saaremaal kinnitati täna laboratoorselt veel kaks leetritesse haigestumist, neist ühel juhul oli tegu vaktsineerimata väikelapse ja teisel juhul ligi 40-aastase mehega.

Saaremaal on sel aastal kinnitatud kokku 6 leetritesse haigestumist, neist neli viimati kinnitatut haigestusid praktiliselt üheaegselt, mis tähendab, et inimesed said nakkuse ühest allikast. Täpsem nakatumise põhjustaja on väljaselgitamisel.

Leetrid on inimeselt inimesele väga kergesti leviv nakkushaigus, mida saab ennetada vaktsineerimisega. Haigestunud inimene on nakkusohtlik 4-5 päeva enne ja viis päeva pärast lööbe tekkimist. Haigestumise ennetamiseks tuleks end leetrite vastu vaktsineerida vähemalt vaktsiini kahe doosiga.

Hetkel on oluline, et inimesed Saaremaal jälgiksid oma tervist ja haigustunnuste ilmnemisel võtaksid kohe ühendust oma arstiga.

Leetrite esmasteks haigusnähtudeks on palaviku tõus, halb enesetunne, köha, nohu, silma sidekesta põletik ja valgusekartus. Mõne päeva pärast ilmub nahale iseloomulik lööve, mis algab kõrvade tagant ning levib edasi näole ja kaelale ning hiljem ülejäänud kehale.

Vaata lisaks, kellel tuleks mõelda leetrite vastasele vaktsineerimisele:
http://www.vaktsineeri.ee/uudised/u/artikkel/kes-ja-millal-peaks-motlema-leetrite-vastase-kaitse-uuendamisele.html

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments