5

Keskkonnaamet ei andnud huntide küttimiseks eriluba

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Keskkonnaameti meelest võivad hundid rahus elada rabades ja metsades. Foto: Vladimir Štšerbatõhh

Keskkonnaameti meelest võivad hundid rahus elada rabades ja metsades. Foto: Vladimir Štšerbatõhh
Keskkonnaamet teatas reedel, et ei anna huntide küttimiseks Põhja-Läänemaal eriluba.

Toivo Tulvik Noarootsi jahimeeste seltsist esitas kuu aega tagasi keskkonnaametile taotluse, milles soovis saada eriluba kolme hundi küttimiseks väljaspool jahiaega Põhja-Läänemaal.

Sarnastel põhjustel esitas aprilli algul keskkonnaametile taotluse ka Kullamaa jahiselts, taotlusele oli lisatud Kullamaa osavalla elanike pöördumine.

Tulvik põhjendas oma soovi seoses huntide sagedase nägemisega piirkonna külades ning šoti mägiveise murdmisega Noarootsi poolsaarel Hara külas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaino Saue
Vaino Saue

Keskkonnaamet tegi õigesti, et ei andnud luba huntide küttimiseks. Kõik need jahimehed ja jahiseltsid peaks pillid kokku panema ja laiali saatma, sest nemad soovivad ainult loomi tappa.

õuesusi
õuesusi

Osooni saade hundist jäi vaatamata?

Sass
Sass

Õige ka, et ei antud. Püüdku kala vms.

Pook
Pook

Tallinnas pehmes tugitoolis ja tuhandeid eurosid palka saavat keskkonnaametnikku ei koti üldse mingi huntide ja mägiveiste probleem kuskil põhja läänemaal.
See, et huntidel nüüd kutsikad ja neid on järgmisel talvel kolm korda rohkem, see neid ka ei huvita. Püüdke ise susisid lõksudega või kõmmutage tulirelvast.

Juss
Juss

Probleem on ise tekitatud. Mingi ego teema mõnel püssimehel.

wpDiscuz