2

Ossinovski tahab teha töövõimetoetuse palgast sõltumatuks

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Jevgeni Ossinovski Haapsalu sotsiaalmajas. Foto: Arvo Tarmula

Jevgeni Ossinovski Haapsalu sotsiaalmajas. Foto: Arvo Tarmula

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski tahab minna koalitsioonipartnerite jutule ettepanekuga muuta seadust nii, et osalise töövõimega inimese töövõimetoetuse summa ei sõltuks töötasu suurusest.

Hiljuti Haapsalut külastanud Ossinovski rääkis Lääne Elule, et eelmisel aastal alanud tööhõivereformi rakendamise käigus on ilmnenud probleem, mille kõrvaldamiseks tuleb teha üks seadusemuudatus.

„See on riigieelarvele päris suur rahaline kulu, aga ma arvan, et see oleks õiglane samm,” ütles Ossinovski.

Küsimus puudutab osalise töövõimega inimeste töövõimetoetust – kui inimese töötasu ületab kasvõi kriipsu võrra teatud summat, siis toetus väheneb. 1. aprillist, kui toimus iga-aastane sotsiaaltoetuste indekseerimine, on selleks summaks 1144,80 eurot, mis on 90kordne töövõimetoetuse kehtiv päevamäär.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ootame.härralt selgitust
Ootame.härralt selgitust

Vabanda härra Oss aga palun seleta, miks sa lubad kohtutäituritel võtta ära osa töövõimetostusest?
Jah võlg on võlg aga kui mind tööle ei saa võtta tervislikel põhjustel , tahan ma ometi elada ja enda ravimisega tegeleda. Häbi peaks teil olema, endal taskud punnis, riigikogus on inimesed, kes kaotavad miljoneid, teised.viivad raha lätti ja teie härra asute kõige vaesemate kallale. Kas.miinimumpalk polegi siis enam 500?. Seletage palun avalikult kuidas teie elaksite 140 euroga?

inimene
inimene

ei ole vaja kohtutäituritega asju ajada ja minister ei saa selleks küll midagi teha-see üldse vale minister ka kelle poole selles küsimuses pöörduda

wpDiscuz