Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid avaldasid valitsuse moodustamise alused

Reformierakonna esimees Kaja Kallas. Foto: Arvo Tarmula
Kaja Kallas. Foto: Arvo Tarmula

Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond avaldasid valitsuse moodustamise aluste dokumendi, mis kirjeldab põhimõtteid, mille järgi Kaja Kallase juhitud valitsus tegutsema hakkaks.

„President Kersti Kaljulaid tegi mulle eelmisel reedel ettepaneku valitsuse moodustamiseks. Põhiseaduse järgi tuleb mul esineda Riigikogule ettekandega valitsuse moodustamise alustest, mida teen esmaspäeval. Neidsamu põhimõtteid, millest meie valitsus lähtuks, see dokument kirjeldabki,” selgitas Kaja Kallas.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhi Jevgeni Ossinovski sõnul on Eesti ühiskond teinud viimase ligi kolmekümne aasta jooksul läbi tohutu arengu ning selle eelduseks on olnud vaba ühiskond ja kuulumine Euroopa väärtusruumi. “Kõik ei ole ühisest edust piisavalt osa saanud, aga see ei tähenda, et peame üksteist vaenama ja ühiskonnana endasse sulguma. Küll peab uus valitsus olema ambitsioonikas ja tulevikkuvaatav, sest tänastest otsustest sõltub meie käekäik mitte ainult nüüd ja praegu, vaid ka kümnendite pärast,” ütles Ossinovski.

„Esmaspäeval on igal riigikogu saadikul võimalus võtta seisukoht ja otsustada, kas Eestit viivad edasi väärtused, millele IKE valitsus tugineb, või meie pakutud põhimõtted. Iga saadik on oma mandaadis vaba. Igal saadikul on nädalavahetusel aega oma valijate ja südametunnistusega aru pidada, mida üks või teine otsus Eesti tulevikule kaasa toob,” lõpetas Kaja Kallas

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
uskmatu-toomas
3 aastat tagasi

Lootke Kajakese peale aga tõde on,et lihtsa inimese olgu ta Kükametsalt või kuskilt saarelt ei muutu midagi olgu seal eesotsas kes tahes !

Triibik
4 aastat tagasi

Kaja on tark ja ilus naine ja aeg oleks reaalsusse tagasi tulla. Ning vòtta Kerstiga ùks hea peatàis, siis kaob stress ning jàlle on elada kergem. 🐰

Kodanik
4 aastat tagasi

Palju mõistlikum ja ambitsioonikam kui kolmikliidu koalitsioonilepe, seda peab tunnistama

mustronk
4 aastat tagasi
Reply to  Kodanik

Olen nõus nad suutsid veel ambitsoonikamalt sisu tühjema asja kokku kirjutada…
Müstika, meedia kirus ekre, isamaa ja keskerakonna liidu lepingut aga see soperdis ju viienda klassi kooli kirjandi tase…

Selgitust
4 aastat tagasi
Reply to  mustronk

Seletage lähemalt, palun. Et mis suhtes soperdis?