0

Portree: mitme ala meister Algor Streng

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Algor Steng. Foto: Urmas Lauri

Algor Streng on hariduselt kokk, aga teatakse teda eelkõige paatide, rookatuste ja sepiste tõttu.

Vormsi käsitööseltsi poes torkavad esimese hooga silma kirjud kudumid, mis rõõmustavad naiste silma. Meeste tähelepanu köitmiseks on vaja neile näidata stendi sepistatud nugadega. Sepatööde nurk ongi poes Strengi pärusmaa.

Tellimustööna valmivad Strengi alasil eelkõige väravahinged. „Üsna palju teen käepidemeid. Ja kui paat tellitakse, siis on seal ka ju ankur. Neid olen ka teinud,” ütleb ta.

Sepalt tellitakse mõnikord ka kõige tavalisemat kaupa, mis käsitööpoes niikuinii müügil: „Eks see annab inimesele hea tunde, et ese on tema jaoks tehtud, et sepp on tema peale mõelnud, sepisesse energia sisse tagunud.”

Strengi õnnenaelte tillukesi päid ehib naerunägu. Kui õnnenael on rahakotis, siis ei saavat see kunagi tühjaks. Õnnenaelu sepp nii teebki, et mõtleb häid mõtteid, paneb isegi hea muusika taustaks mängima. „Õnnenaelte tegemiseks pole jõudu vaja, vaid täpsust, keskendumist ja kannatust,” teab sepp.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz