0

Merevee taseme jätkuv langus võib peatada laevaliikluse Hiiumaa liinil

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Parvlaevad Tiiu ja Leiger Rohuküla sadamas. Foto: Urmas Lauri

Parvlaevad Leiger ja Tiiu Rohuküla sadamas. Foto: Urmas Lauri

TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognooside kohaselt võib veetase Rohuküla-Heltermaa laevateel langeda tasemele, mis võib peatada laevaliikluse.

“Kell 8.30 reis Heltermaalt toimus, aga juba olime sunnitud maha jätma sõidukeid. Kell 10.30 väljumine Rohukülast võib veel toimuda, aga kindlasti suure piiranguga pardale võetavate sõidukite osas. Edasised reisid on juba väga suure küsimärgi all,” teatas TS Laevade turundus- ja kommunikatsiooni-osakonna juhataja Sirle Arro.

TS Laevad peakapten- mereohutusjuhi Jaanus Matso sõnul näitavad TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognoosid, et veetase Hiiumaa liinil võib langeda sellisel määral, et ohutu laevaliiklus ei ole enam tagatud. „Tagamaks ohutu laevaliiklus Rukki kanalis peab laeva kiilu all olema vähemalt 45 cm vett. Täna hommikul kell 08:30 Heltermaal väljunud laevareisile saime peale võtta vaid loetud arvu sõidukeid, maha jäi 21 sõidukit. Tuginedes lähitundide meretaseme prognoosidele, mis näitavad veetaseme jätkuvat langust, siis on üsna tõenäoline, et laevakaptenitel tuleb teha otsus laevaliikluse ajutiseks katkestamiseks Rohuküla ja Heltermaa vahel. “

TS Laevad palub reisijatelt mõistvat suhtumist ning palub enne sadamasse tulekut jälgida operatiivset infot praamid.ee veebilehel ja Facebookis. Laevakaptenid teevad jooksvalt otsuseid lähtudes reisijate, sõidukite ja laeva ohutusest. Ühtlasi vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

TTÜ Meresüsteemide Instituudi Meretaseme Infosüsteemi reaalajas mõõteandmed ja prognoos on nähtav veebis.

Merevee tase on praegu Rohukülas 61 cm alla nulli, prognoosi kohaselt on veetase madalaim täna enne keskööd (-67 cm). Madal tase püsib prognoosi kohaselt veel kindlasti kuni neljapäevani.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz