0

Päästjad lõpetasid uppunud kaubikus olnud neljanda inimese otsingud

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee


Foto: SAR

Politsei ja päästjad lõpetasid kolmapäeva keskpäeval Munalaiu sadama lähedal kaubikuga läbi jää vajunud neljanda inimese surnukeha otsingud.

„Kuna õnnetuspaik on üsna laevatee juures, siis võis surnukeha laeva tekitatavate veealuste hoovustega kaugemale liikuda,” ütles BNSile Lääne prefektuuri pressiesindaja Andra Jundas.

Tema sõnul on praeguseks selge, et kaubikus enam kedagi pole, samuti on tuukrid läbi otsinud merepõhja kaubikust 15 meetri raadiuses.

Teisipäeva keskpäeval vajus Munalaiu ja Manija vahel läbi merejää kaubik kuue inimesega. Neist kaks päästeti ja kiirabi viis nad Pärnu haiglasse. Haiglas viibiva 51aastase naise ja 41aastase mehe elu ohus ei ole.

Teisipäeval kella 15.15 ajal tõi tuuker pinnale kahe mehe surnukehad. Õhtul kella 19.20 ajal leiti veel ühe bussis viibinud mehe surnukeha, kuid ühe mehe surnukeha on leidmata.

Õnnetuspaik asub Kihnu laevateest paarsada meetrit eemal. Selles kohas on merevee sügavus umbes neli meetrit. Merejää paksus on sadama piirkonnas viis kuni kaheksa sentimeetrit ning selles piirkonnas on merejää auklik.

Prokuratuur alustas juhtunud uurimiseks kriminaalasja karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kahe või enama inimese surma põhjustamist ettevaatamatusest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz