9

Minister Reinsalu vabandas “kanakarja kambaka” pärast

Avatar

BNS

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv justiitsminister Urmas Reinsalu. Foto: arhiiv
Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv justiitsminister Urmas Reinsalu. Foto: arhiiv

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv justiitsminister Urmas Reinsalu vabandas, et nimetas teater NO99 lavastajat Tiit Ojasood hukka mõistvate inimeste avaldust “kanakarja kambakaks”, samuti teiste neid ärritavate avalike väljaütlemiste pärast.

“Minu tänane kommentaar selle kohta, kas ühiskonnas on olemas võime halastada pärast karistamist, on moondud hoopis küsimuseks, kas ma kergekäeliselt suhtun naistevastasesse vägivalda,” sõnas Reinsali IRL-i pressiesindaja teatel.

“Ei, ei suhtu,” sõnas minister. “Igasugune vägivald kõigis vormides on lubamatu. Kuri tegu peab saama karistatud. Seda kurssi on ajanud justiitsministeerium varem ja ka nüüd. Ma vabandan oma avalduse sõnastuse pärast, kui see tegi kellelegi haiget.”

Esmaspäeval saadeti presidendile avalik kiri, milles taunitakse 2016. aastal näitlejanna kallal vägivallatsenud NO99 lavastaja Tiit Ojasoo kaasamist EV 100. aastapäeva vastuvõtu kunstilise programmi loomisse.

Urmas Reinsalu kirjutas aga Eesti Päevalehele saadetud arvamusloos, et ehkki ta inimesena Tiit Ojasood ei tunne, siis “kui minult tema lepitusmenetluse juhtumi kohta omal ajal arvamust avaldasin, siis mõistsin ma naistevastase vägivalla hukka, kuid nüüd, tänase kirja valguses, lausa kahetsen seda avaldust”.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
minamina
minamina

See ei ole karistus, kui lurjus ei saa lavastada sajandi tähtsamat pidu. Eetiline oleks, kui seda teeks puhta renomeega inimene

Kuglimugli
Kuglimugli

Tegelikuks põhjuseks on raha ja kadedus.

Kuglimugli
Kuglimugli

Lugesite, mida Turovski meedias kirjutas – kanakari ei ole võimeline ega ka tee kambakat, nii et, see võrdlus oli pigem huumor…

gentelmann
gentelmann

Äkki mängis gentelmanni, kaitstes presidendi valikut…ainult sõnaga pani puusse.

alatiseks
alatiseks

Lendu lastud sõnu kinni ei püüa. Reinsalu arvab teisiti, lennuta järgi sõna “vabandus” ja kõik oleks nagu pühitud. No ei ole.

Anders
Anders

Ka kaa..
Ongi ju kanakarja kambakas…
Mida siin vabandada???

Tont
Tont

Miks peab tõe väljaütlemise pärast vabandama ? Ega see haigeid ei rahusta. Juba Põhiseadus ütleb,et sama asja eest mitu korda karistada ei tohi. Tegu on ju paari aasta taguse asjaga,mille eest Ojasoo oli oma karistuse juba saanud. Ning seda hr.minister ka otse ütles. Ning väga täpselt. Tegelik nõiajahi põhjus võib hoopis olla selles,et selle EV 100 ürituse lavastajaks soovisid saada mitmed palju vähem andekad tegelased,kes aga valituks ei osutunud.

Pets
Pets

Kaa kaa kadedus oligi see mis viis neist
kanaajudest viimse tarkusetera.Ega muidu
poleks nad seda vana asja välja siblinud.

k.s
k.s

Püüdsin guugeldada,et mis siis ojasoo karistus oli. Krim.asja lõpetamise töll ilmselt plekkis kinni, st. karistada ei saanudki… Niiet jutt Põhiseadusest siin ei päde, selles mitmekordse karistamise osas…
Soovitan Kuku raadiot kuulata rohkem, seal isegi reklaamis räägitakse, et roolijoodiku kuulsus saadab sind terve elu. Kas naisejalagapeksja elu peaks kuidagi kergem olema??

wpDiscuz