Lääne-Nigula ja Ridala rahvaarv kasvab

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Foto: Urmas Lauri

Selle aasta 9 kuuga on Läänemaal sündinud rohkem lapsi kui eelmisel aastal samal ajal ning surmade arv on märgatavalt vähenenud. Sellegipoolest on maakonna elanikkond järjepidevalt kahanenud. Erandiks on Ridala ja eriti Lääne-Nigula vald, kus rahvaarv on näidanud kasvutendentsi.

Rahvastikuregistri andmeil elas 2017. aasta 1. oktoobri seisuga Lääne maakonnas 24 868 inimest, neist 10 172 inimest maakonnakeskuses Haapsalus. Valdavalt näitab omavalitsuste elanikkond vaikselt kahanevat trendi, kuid Lääne-Nigula vald on selle aasta jooksul kasvanud 70 inimese võrra. Oma osa on andnud siia Rehemäe küla liitumine Läänemaaga käesoleva aasta märtsis. Elanike arv on kasvanud ka Ridala vallas.

Tänavu üheksa kuuga registreeriti Läänemaal 154 lapse sünd, mida on 5 võrra rohkem kui mullu samal ajal. Surmasid on tänavu registreeritud 218, mida on 44 võrra mullusest vähem.

Abielusid on üheksa kuuga registreeritud 73 (neist 4 vaimuliku poolt), eelmise aasta sama ajaga võrreldes 3 võrra rohkem. Lahutatud on 19 abielu, mida on ühe võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Käesoleva aasta septembris registreeriti Lääne maavalitsuses ja maakonna omavalitsustes 16 lapse sünd. Sünde registreeriti Lääne maavalitsuses 6, Lääne-Nigula vallas 8 ja Ridala vallas 2.

Vastsündinutest oli poisse 13 ja tüdrukuid 3.

Surmakandeid koostati kokku 25, mehi suri 11 ja naisi 14.

Septembris registreeriti 4 ja lahutati 1 abielu. Maavalitsuse otsusega anti uus perekonnanimi kahele inimesele.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments