9

Lääne-Nigula eelistab sisserändel 20-40aastasi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Jüri Ott. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula volikogu otsustas, et valda sisserändel on eelistatud 20-40aastased inimesed, sest valla elanikkonna vanuselise koosseisu põhjal väheneb vallas aktiivses sünnituseas (vanus 20-40) naiste arv aastaks 2025 viie protsendini.

Lääne-Nigula valla rahvastikutaaste tegevuskava algatas mullu valimisliitu Ühinenud Kogukonnad kuuluv Jüri Ott. Volikogu võttis tegevuskava vastu eelmisel neljapäeval toimunud istungil.

“Kui me võtame meie põhiseaduse, siis oleks tore, kui siin oleks rohkem eestlasi. Mitte muulasi,” ütles Ott volikogus enne tegevuskava vastuvõtmist. “Ma ei halvusta muulasi, vaid selles mõttes ütlen, et täna on Eestis niigi muulasi väga palju. Küsimus on siis selles, kas me suudame eesti kultuuri, keele ja rahva säilitada. See on see põhiteema.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Hehee
Hehee

Kui oodatakse lastega peresid, siis oleks lausa loomulik, kui koolide olemasolu samuti garanteeritakse. See “pisiasi” on aga ‘Nigula vallal teatavasti kahe silma vahele jaanud…

h.t
h.t

Pean aga veel aastaid tööd rabama , aga vanus juba super , parem , kuid kodumaile ma sobi siiski, sest see vahemik ole ja pole 100 % eestlane kah ja jäävad siis lapsed, lapselased teistesse kohtadesse edasi.

nonii
nonii

Ikka paras …… , see üks linn, üks vald ja üks saar. Seda võtame, toda ei võta. Paras mingit lolluse auhinda

Guido
Guido

Olen 42 ja edukas kõrgepalgaline. Selle jutu peale küll ennast maale sisse ei kirjuta.

Kaarega
Kaarega

No just,edukas kõrgepalgaline,siis oled linna sisse kirjutatud 😘

Vello
Vello

Ol

Kägu
Kägu

Väga õige suhtumine- juba praegu on vanureid piisavalt. Aga loomulikult neid ei tõrjuta ka.

to kuido
to kuido

Sulle teeme erandi, kui oled valmis maale elama asuma, korralikult tööd tegema ja lapsi kasvatama- sissekirjutajaid ja õnneotsijaid Eesti tõesti enam ei vaja.

Kašpirovski
Kašpirovski

See, et räägid Eesti nimel. On nagu Jumalast antud – või on see päritud õigus ? 🙂

wpDiscuz