0

Ilmateenistus: vihma sajab terve nädal

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Foto: Urmas Lauri

Foto Arvo Tarmula

Ilmateenistuse nädalaprognoos ennustab lähipäevadeks vihma ja ka nädalavahetusel on sajuhoogude võimalus.

Täna liikus aktiivne madalrõhkkond Norra rannikule ja laienes servaga üle Eesti. Keskööks jõudis sadu saartele ja liikus edasi mandrile. Hommikul läks vihmale ka Kesk-Eestis ning päeval jõuab sadu Ida-Eestisse. Puhub kagutuul puhanguti 15, rannikul 20 m/s, pärast lõunat saartest alates nõrgeneb ning pöördub lõunasse ja edelasse. Õhutemperatuur on öösel 5..9, saarte rannikul kuni 11, päeval 8..11, saartel kuni 14°C.

Kolmapäeval (4.10.) tekib Skandinaavia kohal uus osatsüklon, mis liigub edasi Botnia lahe äärde ning selle servas on meie ilm vihmahoogude ja tugeva lõuna- ja edelatuulega, puhanguid on 15, saartel 18 m/s, pole välistatud et ka veidi enam. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 10°C-st mandri sisealadel 13-14°C-ni saarte rannikul.

Neljapäeval (5.10.) suundub madalrõhkkond üle Botnia lahe Soome rannikule ja selle serva mööda kandub läänekaarest niiskust juurde ning ilm on ikka vihmahoogudega. Tugeva edelatuule puhangud ulatuvad ikka 14-15, rannikul 18 m/s, päeval tõmbub tuul saartest alates tagasi ning puhub edelast ja läänest. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 9..12°C.

Reedel (6.10.) koondub madalrõhkkond Soome lahe ümbrusse. Öösel on vihmahooge hõredamalt, päeval on sajuhoogude võimalus kõikjal suur. Tuul pöördub läänekaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 2..7, saarte rannikul 10°C ümber, päeval 8..11°C.

Laupäeval (7.10.) eemaldub madalrõhkkond Venemaa põhjaaladele, kuid selle edelaserv jääb Balti riikide kohale. Öösel sajab vihma vaid üksikutes kohtades, päeval on saju võimalus laialdasem. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 1..5, rannikul kuni 10, päeval 10..13°C.

Pühapäeval (8.10.) madalrõhkkond hääbub ja üürikeseks tugevneb kõrgrõhuväli, kuid tõenäolised on kohatised sajuhood. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 2..7, rannikul 10°C ümber, päeval 10..13°C.

Kui esmaspäeval (9.10.) kõrgrõhuväli püsima jääb, siis on vaid väike vihma võimalus ning suuremal osal püsib ilm sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on öösel 2..7, rannikul kuni 11, päeval 9..12°C.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz