2

Põhikoolide mitmevõistluse võitsid Maily Märss ja Targo Kokvel

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Läänemaa koolispordi liidu uus spordiaasta algas ka sellel õppeaastal põhikoolide kergejõustiku mitmevõistlusega. Haapsalu staadionile olid väga ilusa ilmaga kogunenud kuue Läänemaa kooli noorsportlased. Haapsalu põhikooli, Ridala põhikooli, Taebla gümnaasiumi, Oru kooli, Virtsu kooli ja Lihula gümnaasiumi kergejõustiklased asusid starti, et selgitada parimad kuuevõistluses. Aladeks olid 60 m jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe, pallivise, kuulitõuge, neidudel 600 ja noormeestel 1000 m jooks.

Võistlused toimusid nii individuaalselt kui ka võistkondlikult. Koolide arvestusse läksid kolme parema neiu ja noormehe tulemused, kuus lõppsummat reastasidki koolide järjestuse.

Koolidest võitis esikoha Haapsalu põhikool, kelle noored said kokku 21 148 punkti. Teise koha võitis Ridala põhikool 19 090 punktiga ja kolmas koht kuulus Oru koolile 15 796 punktiga.

Nii noormeeste kui ka neidude võistlus oli kõrgetasemeline. Noormeeste võistluses, kus osales 19 sportlast, kogusid kümme poissi üle 3000 punkti. Teise ja viienda noore vahe oli kõigest 120 punkti. See on kõrgushüppes näiteks 10 sentimeetrit. Targo Kokvel hüppas kaugust 5.53, Marko Kütt aga kõrgust 1.70. Sebastian Juhan Liiva tõukas kuuli 12.01 ja Ken Peit viskas palli 73 meetrit.

Kokku tuli mitmevõistluse võitjaks väga korraliku punktisummaga Ridala põhikooli õpilane Targo Kokvel, kes kordas mullust võitu. Võitja kogus kuue alaga 3915 punkti. Teiseks tuli 3665 punktiga Oru kooli sportlane Mihkel Türnpu. Ainult viie punktiga kaotas talle ja sai 3660 punktiga kolmanda koha Sebastian Juhan Liiva Haapsalu põhikoolist. Esikuuikusse jõudsid veel Haapsalu põhikooli noormehed Marko Kütt 3643, Eric-Mathias Hein 3545 punktiga ja Ridala põhikooli esindaja Jarmo Lempe 3381 punktiga.

Ka neidude arvestuses läks võit Ridala põhikooli. Maily Märss kogus kuue alaga väga kõrge 3830 punkti. Tema sprintis 60 meetrit näiteks 8,4 ja viskas palli 51 meetrit. Teise koha võitis eelmise aasta võitja Hanna-Liisa Salf, kogudes 3667 punkti. Ainsana ületas Haapsalu põhikooli neiu kõrgushüppes 1.50. Kolmanda koha võitis Virtsu kooli kergejõustiklane Trinity Õismets, kes kogus 3395 punkti.

Trinity Õismets jooksis uue isikliku rekordi 60 m jooksus, ajaks 8,6. Neljas-viies olid Haapsalu põhikooli kergejõustiklased Emma Kathrina Hein ja Eva-Lotta Saar, kes kogusid vastavalt 3361 ja 3272 punkti ja Ridala põhikooli sportlane Kleer Jaani 3162 punktiga. Esikuuikusse jõudsidki need kuus 18st spordineiust, kes suutsid kogusumma viia üle 3100 punkti.

Tüdrukute ja poiste kuus paremat. Fotod: Silvia Ladva

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kelly
Kelly

Tublid!

Valli
Valli

Olete tublid Mailys jaTargo,jõudu teile uuteks võistlusteks.

wpDiscuz