1

Rakvere ööjooksu võitis Argo Jõesoo

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

argo-jõesoo

Argo Jõesoo. Foto arhiiv

Üsna ekstreemsetes tingimustes lõppenud seitsmendale Eesti ööjooksule Rakverre tuli ligi 8500 osalejat, neist arvukamalt ehk 4500 jooksjaga oli esindatud 10 km distants. Poolmaratoni distantsilt naasis võidukana läänlane Argo Jõesoo, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:12.24.

Esimesena finišijoone ületanud Jõesoo edestas sarnaselt mullusega taas teise kohaga leppima pidanud Juri Vinogradovit (1:13.56) Peterburist ning kolmandaks tulnud Ivar Ivanovi (1:14.32).

Seekordse ööjooksu muutis ekstreemseks umbes tund pärast starti Rakvere kohale kandunud ähvardavad äikesepilved ja koos sellega tugev paduvihm ning tormituul.

„See oli tõeline loodusstiihia: inventar, tehnika, rajapiirded – kõik oli marutuule ja paduvihma meelevallas,“ rääkis ööjooksu peakorraldaja Marko Torm. „Suutsime ainult tänu abiliste ja meeskonna ennastsalgavale tööle vältida hullemat.“

„Kahjuks sattusid looduse meelevalda ka ajavõtusüsteemid, mis jäid paarikümne sentimeetri sügavuse vee alla. Lõpuajad on seetõttu puudulikud ja ametlikke tulemusi ajavõtu teostaja parimatele paraku kinnitada ei suuda. Võistluse järgselt me küll parimaid tunnustasime, kuid tegime seda järjestuse visuaalse kindlaksmääramise abiga. Palume siinkohal vabandust kõigi osalejate ees, kelle lõpuaeg ilmastikuoludest johtuvalt ei fikseerunud,“ lisas ta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tubli töö
Tubli töö

Palju õnne

wpDiscuz