Olari Taal ootab Gildi asjas riigikohtu otsust

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Olari Taal. Foto: arhiiv

olari taal

Olari Taal. ARVO TARMULA

Mitu mõjukat Eesti ettevõtjat, kelle seas Hans H Luik, Marcel Vichmann ja Olari Taal ootavad praegu riigikohtu otsust, mille abil saada finantsinspektsioonilt kahjutasu, kirjutas Eesti Päevaleht.

Lugu sai alguse suure majandusbuumi harjal 2007, mil finantsettevõte Gild korraldas võlakirjade esmissiooni, et tegeleda Bakuu lähedal kinnisvaraarendusega. Investoprid tasusid 12 miljonit eurot, maad nad selle eest ei saanud, kinnisvara arendus ei alanud ja raha pole nad rohkem näinud.

2014 mõistis kohus investeerimskelmuses süüdi Gildi juhid Erki Piirsalu, Tõnis Haaveli ja Harles Liivi ning Šarūnas Skyriuse. Kuna neilt raha saada pole lootust, pöördusid pettunud investorid finantsinspektsiooni vastu.

Investorid püüavad finantsinspektsioonilt saada hüvituseks üle 11 miljoni euro, sest nende meelest kaotati raha ameti tegevusetuse tõttu.

Finantsinspektsiooni hinnangul on nõue alusetu ja ka aegunud. Kahjunõude arutamine on Tallinna halduskohtus pooleli, sest kohus ootab riigikohtu otsust, kas kohtuasjal on üldse alust.

Riigikohtu pressiesindaja Marje Talvik ütles Lääne Elule, et finantsinspektsioon väidab oma kaebuses, et riivastustuse seaduse alusel ei saa sellist kaebust esitada. Nii Tallinna maakohus kui ka ringkonnakohus on leinud, et investorite nõue ei ole aegunud ja et nende nõue inspektsiooni vastu on seaduslik.

Olari Taal investeeris Gildi fondi Bakuu võlakirjadesse sihtasutuse kaudu, mis ennekõike tegeleb Silma looduskaitsealal haridusprojektidega. Taali hageb finantsinspektsiooni Silma LK Saunja sihtasutuse nimel, sest sama sihtasutus haldab ka teisi Taali investeeringuid.

 

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Uskmatu+Toomas
6 aastat tagasi

Suure kasumi jahil on alati ka suured riskid ! Nüüd nutt lahti ja maksumaksja maksku kogu meie lollus kinni.
Kogu austuse juures Teie vastu saadaksin mina Teid mingiks ajaks kuu peale kurke müüma.

läänlane
6 aastat tagasi

Ühed kelmid koorisid teisi kelme.

einoh
6 aastat tagasi

Aegunud on naerukoht,kuidas mõnes korralikumas riigis ei aegu asjad.
Aga petta saamine on siiani tavaline asi,keegi ei korva kahjut.