4

Kohus hakkab Haapsalus arutama miljonitesse ulatuvat maksukelmust

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Pagulase kohus (arvo tarmula) (1)

Haapsalu kohtumaja. Foto Arvo Tarmula

Pärnu maakohus hakkab Haapsalus arutama miljonitesse eurodesse ulatuvat maksukelmust.

Reedel plaanitud avaistungil siiski asja sisulise aruteluni ei jõuta, sest üks süüdistatavatest ei saanud täna kohtusse tulla.

Mahukas kriminaalasjas on Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistuse esitanud viiele mehele ja ühele naisele, kellele heidetakse ette maksukelmust suures ulatuses. Lisaks süüdistatakse ühte meest kuritegeliku ühenduse loomises ja ülejäänuid sellesse kuulumises. Kaks meest ja naine on süüdistatavad ka korduvas ja ulatuslikus rahapesus.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talitus alustas kriminaalmenetlust 2013. aasta 21. veebruaril selle kohta, et OÜ PVMP-EX on toime pannud maksudeklaratsioonides valeandmete esitamise ja tahtlikult ka käibedeklaratsioonides valeandmeid esitanud, eesmärgiga alusetult suurendada tagastusnõuet. Süüdistuse kohaselt tehti raha varjamiseks ka mitmesuguseid näilikke tehinguid.

Kriminaalasjas on riik esitanud kõigi süüdistatavate vastu tsiviilhagi õigusvastaselt tekitatud varalise kahju hüvitamise nõudes ligi kolme ja poole miljoni euro suuruses summas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
rumal jutt
rumal jutt

inimesed ei pane pahaks, panevad küll, aga kaebama ei saa minna, kaob ettevõte ,kaotad töö ja mured suurenevad. Miljonitega mängijad ikka varem v. hiljem vahele jäävad.

jj
jj

Maksukuritegusid on tegelikult väga palju, vähesed jõuavad uurimise alla. Põhjus selles, et inimesed seda üldiselt hukka ei mõista.

Hardi
Hardi

Kes on süüdistatavad? Kas artikkel tahtis vaid äratada huvi ja kutsuda nii inimesi kohtusse?

kannatust!
kannatust!

küllap saad lähiajal ka nimed teada… Või ehk aitab firma nime googeldamine, kui kiire nii suur sul 😀

wpDiscuz