0

Parvlaevad Tiiu ja Piret võivad jõuda üheaegselt Eesti vetesse

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

P/L Piret (ts laevad)
Parvlaev Piret. Foto: TS Laevad

TS Laevad alustas Poola laevatehaselt Remontowa parvlaeva Piret vastuvõtmist, mis tähendab üleandmis-vastuvõtmise akti ja omandiõiguse ülemineku dokumentide vormistamist ning viimase osamakse tasumist. TS Laevad poolt võtavad laeva vastu laevandusvaldkonna juht-juhatuse liige Mart Loik ning peakapten- mereohutusjuht Jaanus Matso. Mart Loigu sõnul ollakse hetkel veel klassiühingu (DNV) poolt laevale vajalike sertifikaatide ootel.

„Poolas on kohal ka Veeteede Ameti esindaja, kes viib läbi laeva meresõiduohutuse alase auditit ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse ( ISMC) väljastamiseks ning peab kinnitama laeva vastavuse kehtivatele nõuetele,“ lisas Loik.

Enne laevatehasest väljumist tuleb teha ka viimased ettevalmistused ehk läbi viia õppused meeskonnale, varustada laev vee, toiduainete ja kütusega. Laeva toob Eestisse kapten Ringo Koppel koos meeskonnaga. Koduteed alustab Piret eeldatavasti käesoleva nädala lõpus. Teekond Poola laevatehasest Eestisse võtab orienteeruvalt ööpäeva. Liinile mineku ettevalmistamiseks saabub laev Eestis esmalt Tallinna Vanasadamasse.

Parvlaev Piret hakkab reisijaid teenindama Virtsu –Kuivastu liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli teises pooles.

Türgi laevatehasest Eesti poole teel olev parvlaev Tiiu jõudis eile õhtul Kieli kanalisse ning heade ilmastikutingimuste korral võib juhtuda, et kaks parvlaeva Tiiu ja Piret jõuavad üheaegselt Eesti vetesse.

Saaremaa liini hakkavad teenindama parvlaevad Tõll ja Piret, Hiiumaa liini aga parvlaevad Leiger ja Tiiu.

Uued TS Laevade parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadele tulevad päästevahendid 700 reisijale ning kahel tekil istekohti 500 reisijale.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz