10

Haigekassa hinnangul jääb tänavu lahendamata ligi 200 000 ravijuhtu

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Läänemaa haigla

Foto: arhiiv

Haigekassa hinnangul jääb tänavu lahendamata ligikaudu 200 000 ravijuhtu, kokku on rahastamata nõudlus kuni 80 miljonit eurot.

Haigekassa hinnangul on tervishoiuteenuste nõudlus tänavu 839,7 miljonit eurot, eelarves on aga ette nähtud vaid 772,4 miljonit eurot, ütles haigekassa juhatuse liige Pille Banhard pressibriifingul.

See hinnang ei võta aga arvesse tervishoiusektori läbirääkimistel kokku lepitavat palgakomponenti. Praegu on haigekassa eelarves palgatõusu otstarbeks reservi jäetud 23,6 miljonit eurot. See võib rahastamata nõudluse paisutada kuni 80 miljoni euroni, lisas haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross.

Pea kõik rahastamata nõudlusest tuleb eriarstiabist: eelarves on ette nähtud kokku 584,7 miljonit eurot, nõudlus aga on haigekassa hinnangu järgi 655,6 miljonit eurot. Üldarstiabis rahastamata nõudlust ei ole, hinnatav nõudlus on 106,9 miljonit eurot, sama suur on summa ka eelarves.

Haiguste ennetamiseks on eelarves aga 9,2 miljonit eurot, samas kui hinnatav nõudlus on 15,8 miljonit eurot.

Eelmisel aastal oli eriarstiabis rahastamata nõudlus 74 miljonit eurot. Eelmise aastaga võrreldes on haigekassa muutnud nõudluse hindamise metoodikat. Nüüd hindab vajadust kõikide tervishoiuteenustele ülalt-alla meetodil ehk hindab kõigepealt kogu elanikkonna ravivajadust ning jagab selle seejärel maakonniti. Arvesse võtab haigekassa ka sotsiaal-demograafilisi näitajaid, seejuures rahvastiku vananemist.

Aastavõrdluses on ainuüksi rahvastiku vananemisest tekkinud täiendav nõudlus summas 2 miljonit eurot, rääkis Banhard.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
milles
milles

see selle valitsuse pensinäride eelistus väljendub nagu kirjutab ,,igatahes,,

toop
toop

Kõik algab valikutest. Kas üle 60 miljoni laskemoona ostmiseks võl haigekassale. Mina seda kahepalgelisust lihtsalt ei mõista. ..võta või suhted venemaaga. Ühelt poolt tahame kaubelda ja teiselt poolt nõuame sanktsioone.

Mmm
Mmm

Anke iga inimesele 2-3 milli ja kergi ei ole haige enam xd

Tore on
Tore on

Vaata meitel on keskiga valitsemise leping, kus esmatähtis on pensionäride ja madalapalgaliste tasuta ühinetransport, siis jääb pensionäridel rohkem raha kätte ja saavad osta rohkem tasulist raviteenust ning elu on lill. Kui bussi käib harva ja teed lagunenud, siis tee kepikõndi ja nuusuta lillelõhna ning tervis tuleb mühinal ning polegi ravimist vaja. Meie töötame-valitseme Talinast ja Toomepealt ning näeme-teame suure pildi pealt, kuidas rahvast ravida.

igatahes
igatahes

tubli, et see valitsus eelistab aastakümneid seda riiki ülesehitanud pensionäre, kui 1% kollaseid riigivargaid ja siiruviirulisi ärmatajaid

poleks
poleks

kunagi uskunud, et saades vanaks olles töötanud 40 aastat peab vanaduse veetma hädise pensioni ja raskesti kättesaadava arstiabiga. Aga nii juba kord on, olles noor ja tegus loodad muretut vanaduspõlve, paraku seda pole.

Triibik
Triibik

Selles kurvas olukorras oleme süüdi meie-valijad,kes valesid valikuid tegid. Kuna nende mälu on lühike,valivad nad samu petiseid ikka ja jälle. Ainus lootus hullust olukorrast pääsemiseks on,et valima lähevad ka need,kes seni kodus lebotasid. Äkki on neil mõistlikumaid ettepanekuid.

mittekodanik
mittekodanik

Olukorras, kus valida sai halva ja veel halvema vahel, on tehtud mõistlik valik.

88
88

Jah. Elagu Arnold Rüütel!

kestvad+kiiduavaldused
kestvad+kiiduavaldused

sm.oravad, isamaamüüjad ja sotskommunistid seletage, miks selline seis meie riigis tekkinud on, kus eestlase elu ei maksa enam midagi, küll jätkub raha aga armajokile ja tehniliselt vananenud kahuritele

wpDiscuz