0

Politseilt sai hoiatava pühadekaardi vaid neli Läänemaa liiklushuligaani

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Pühadekaart

Politseilt hoiatava pühadekaardi saavate liiklushuligaanide arvu poolest on Läänemaa koos Hiiumaaga viimasel kohal – Läänemaale tuleb kõigest neli kaarti.

Politsei saadab traditsioonilise pühadekaardi neile sõidukijuhtidele, kes on aasta jooksul liiklusnõuete vastu eksinud viis või enam korda. Sel aastal on adressaate üle Eesti kokku 800. Läänemaale läkitati neist vaid neli. Sama palju läks Hiiumaale ja mõned rohkem Saaremaale.

Politseiametist (PPA) öeldi Lääne Elule, et Läänemaa võib heameelt ja uhkust tunda. Haapsalu politseijaoskonna patrullitalituse juht Meelis Laurmann nõustus – põhjust selleks on. „Mäletan, et kui me selle aktsiooni algusaastatel ise neid pühadekaarte laiali kandsime, oli saajaid ikka rohkem,“ nentis ta.

Ühel kaardisaajatest kogunes aasta peale seitse rikkumist, ühel kuus ja kahel viis rikkumist. Niisiis jäid Läänemaa esiliiklushuligaanid polisteile vahele kokku 23 korral.

Rikkumiste detaile PPA ei avaldanud, küll aga on teada, millistesse kategooriatesse rikkumised kuulusid. Kõige rohkem eksiti liiklusseaduse paragrahvi vastu, mis käsitleb vajalike dokumentide puudumist, järgnesid sõiduki või autorongi puhul lubatud masside ja mõõtmete ületamine, töö-, sõidu- ja puhkeaja nõuete rikkumised ja sõidumeeriku kasutamise rikkumised.

Lubatud sõidukiiruse ületamisega jäi politsei silma ette üks juht ühel korral, samuti ühel korral tabati üks neljast juhist roolist ilma juhtimisõiguseta, lisaks üks tehnonõuetele mittevastanud sõiduk ja üks rikkumine sõiduki või selle haagise registreerimisel. See nimekiri viitab Laurmanni sõnul, et tegemist võis olla pigem metsaveokitega.

Roolijoodikuid Läänemaa neljases saririkkujate seltskonnas polnudki. „See on muidugi tore, aga joobes juhte on aasta jooksul Läänemaal tabatud ikka küll – neil ei tulnud lihtsalt pühadekaardi saamiseks vajalikku viit rikkumist kokku,“ märkis Laurmann ja tuletas autojuhtidele meelde veel mõned päevakajalised põhitõed, mille eiramisega kohalikud juhid politseile silma on jäänud – autoaknad tuleb enne sõitma hakkamist puhtaks teha ja ringteelt lahkumisel peab alati suunda näitama.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz