13

Kõik Lääneranna vallaks ühinejad on ühinemislepingu kinnitanud

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääneranna ühinemiskoosolekud 013

Lääneranna vald arvudes. Urmas Lauri foto

Viimasena kinnitas ühinemislepingu täna hommikul Varbla volikogu. Kohal oli kaheksa volikogu liiget. Ühinemise poolt hääletasid kõik.

Varbla vallavanema Sivar Tõnissoni sõnul suuremat arutelu ühinemislepingu kinnitamisele ei eelnenud.

„Lepingu sisu on ju ammu läbi arutatud ja lukku pandud,” ütles Tõnisson. „Nüüd ootab ees suurem töö.”

Ringi teha tuleb dokumendid, elukorraldus tuleb ümber sättida. „Et  viimasel hetkel ei selguks, et Lihulasse ei käigi bussi,” märkis Tõnisson.

Bussiliiklus on Tõnissoni sõnul küll vaid üks detail, kuid tähtis. Praegu käib Lihula ja Varbla vahet üks buss, mis väljub Lihulast varahommikul, sõidab läbi Varbla Pärnusse ja jõuab tagasi Lihulasse hilisõhtul. Sellega on võimalik Lihula rahval Varblas käia, kuid mitte Varbla rahval Lihulas.

„Kui tahta kasutada tulevases vallakeskuses pakutavaid teenuseid, siis peab bussiliiklus seda võimaldama,” ütles Tõnisson.

Varblas ei ole näiteks apteeki ja tööstuskaupade poodi, mis on Lihulas olemas.

Esimesena kinnitas Lääneranna valla ühinemislepingu Hanila, siis Koonga ja Lihula vald. Tulevases Lääneranna vallas elab ligi 6000 elanikku, valla pindala on ligi 1400 ruutkilomeetrit. Valla keskuseks saab Lihula linn.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Haapsalu
Haapsalu

Läänemaal on siis kaks kohalikku omavalitsust aastal 2018?

to Haapsalu
to Haapsalu

ikka kolm – Vormsi ka ju

to Kustas
to Kustas

Kui Sinu või Sinu lapselaps istub riigiameti palgal ja tal ei ole mingeid ideid siis ta selliseid asju välja mõtlebki. Vabandusega, et Euroopa bussireisil nägi ka selliseid silte. Proovis siin ka. Aga tuli välja segadus. Nn. plekksepal ja ajaloolasel on s

------------
------------

Ja läänemaast jääb järele nagu kärbse sitt kaardil

Unesnôiduja
Unesnôiduja

Tunned end ehk süüdlasena selles?

Kustas
Kustas

Palun koristage teede äärest maakondade, valdade ja nn kihelkondade sildid! Me elame Eestimaal, me elame riigimaksudest, mida riik sopsutab natukehaaval läbi seaduste ja regulatsioonide omavalitsustele eelarve kujundamiseks ja toetusteks, et nad saaksid omavalitsemist mängida. Kõik teenused on kättesaadavad piirkondlikes keskustes ja seda juba ammu. Külanõukogudest said vallad ja rajoonide, mida kujundasid suuresti kolhooside ja sovhooside territooriumitest said maakonnad. Nende sidumine ajalooliste valdade ja maakondadega on äärmiselt kohatu. Mõtleme kasvõi Rapla maakonna peale, mis sündis nõukogude ajal – äkki saaks Lääne maakond sealt suutäie, muidu kuivab kokku?

Unesnôiduja
Unesnôiduja

Raplamaa, Jôgevamaa, Pôlvamaa on jah mingisugused imelikud jäänukid okupatsioonist, millel pole tôepoolest vähimatki pistmist ajalooliste kohtadega. Eks nad nüüd kao ka ajalukku. Aga Märjamaa on paraku täna jba liiga suur tükk läänlastele alla neelata, kui siis Loodna ja Maidla kant, aga need ju kunagi ise jooksid Märjamaa rüppe. Lôppude lôpuks on kogu see Kullamaa seljatagune kant üks soine ja tüma maa, mis sest ikka endale tahta. See oli nii juba muistsel ajal.

Priit
Priit

Muutumas on niipalju, et vinguda pole millegi kallal. Aga küll siga pori leiab.

rk
rk

See maakondade muutus on ikka täielik jama. Kõik Läänemaa kirjega kohad on edaspidi selgusetud. Ja Lihula on nüüd siis Pärnumaal. Oehh.
Peaks maakonnad üldse ära kaotama, need ei esita enam mingit tõekspidamist.

Rein
Rein

Ma ei saa ka aru Mis muutub inimeste elus?

-------
-------

mis siis nüüd muuumas sinu elus

-------
-------

muutumas

Ajaloo+ilu
Ajaloo+ilu

Nüüd on ajalooline Lõuna-Läänemaa jälle üheks saamas ja aeg taastada Lääne maakond. Soontagana tagasi Läänemaale!

wpDiscuz