0

Esimesed rändlinnud kuulavad juba maad

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Luiged Tagalahel

Haapsalu Tagalahel on luiged kohal. ARVO TARMULA

Tänavu tulid esimesed rändlinnud-maakuulajad Eestisse tavalisest varem, juba vabariigi aastapäeva paiku. Esimesed lauluiged, hallahaned ja rabahaned on kohal, aga suurem tulek on alles ees.

Linnutundja Tarvo Valkeri sõnul nähti Saaremaal esimesi sookurgi 20. veebruaril, see on läbi aegade varajasim saabumine Eestisse. 24. veebruaril nähti Matsalus esimesi põldlõokesi, kiivitajaid ja hallhanesid.

Läänemaale ei ole kuigi palju rändlind veel jõudnud, aga Lätis ja Lõuna-Pärnumaal Häädemeeste kandis on põllud rabahanesid ja väikeluiki täis. Lauluiged ja väikeluiged otsivad praegu süüa viljapõldudelt, sest lahesopid ei ole veel jäävabaks saanud.

Kui mullu tuli kevad veebruari keskel ja jäigi, siis tänavu on ilm olnud Valkeri sõnul heitlik. Kord on kord on kevad ja siis tuleb talv tagasi. Nii on ka vahepealne külm rännet pidurdanud.   

Tänavune lühike talv oli lindudele soodne ja värvulisi pole palju hukka saanud, nentis Valker.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
need
need

võivad olla vene biospioonid kes siin meie sõjasaladusi luuravad

juss
juss

Nii on! Puutin lendas ka koos mingite lindudega!

nii tore
nii tore

käisin ka promenaadil kõndimas pühapäeval. luiki on kaugelt näha kuna meri promenaadiääres jääs. aga nende ürgsed hüüded mille sõnumit nad ainult ise mõistavad oli võimas ja lummav kuulata. ootan väga mil jää liikuma saab -saaks neid kaunidusi lähedalt jälgida ja pildistada. tore on kevadet oodata.

mida
mida

no jah siis on kõik korras ma arvasin et kuulsin luulusi aga tõesti see oli siis ikka põldlõoke arvasin et kevade ootus on mind juba hulluks ajanud

wpDiscuz