Hanila valmistub kohtulahinguks Virtsu ettevõtluskeskuse pärast

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Virtsu ettevõtluspark. Visualiseering

virtsu ettevõtluspark visualiseering

Virtsu tulevane ettevõtluskeskus. Visualiseering. 

 

Hanila volikogul on õigus Virtsu ettevõtluskeskuse detailplaneering kehtestada, sest Lääne maavanem Neeme Suur andis selle korrigeeritud versioonile heakskiidu.

„Maavanem teeb ettepaneku Hanila vallavolikogule Virtsu ettevõtluskeskuse detailplaneeringu kehtestamiseks,” teatas Suur pühapäeva hommikul allkirjastatud korralduses.

Suur selgitas, et maavanema kui järelevalvaja pädevuses ei ole otsustada planeeringulahenduse otstarbekuse üle, vaid eelkõige planeeringu vastavuse üle õigusaktidele.

„Asi on nüüd volikogu käes,” tõdes Hanila vallavanem Arno Peksar. „Volikogu on seda meelt, et meil on töökohti vaja ning sellest ma järeldan, et volikogu kolmapäeval detailplaneeringu ka kehtestab.”

„Ma ei kommenteeri praegu midagi, asi on veel liialt toores,” ütles üks ettevõtluskeskuse vastaseid Harry Soobard. 

Kui kehtestatav detailplaneering vastastele ei meeldi, on neil õigus volikogu otsus kuu aja jooksul kohtusse kaevata. „Eks elu näitab,” oli Soobard napisõnaline.

Peksar arvas, et kohtuvaidlus tuleb: „Pikem võitlus võib veel tulla.”

„Kui oli maavanema lepituskoosolek (6. jaanuaril), siis mingit järeleandmist polnud,” meenutas vallavanem. 

Peksari sõnul on ettevõtluskeskuse vastased kangekaelsed. „Väidavad, et ju te tahate sinna ikka tuumajaama ehitada,” ütles Peksar. „Eeldatakse seda, et kui detailplaneering kehtestatakse, siis selle täitmist ikka ei jälgita.”

Virtsu ettevõtluskeskuse detailplaneering algatati Hanila vallavalitsuse korraldusega mullu 19. veebruaril. Vallavalitsus võttis planeeringu vastu 11. septembril. Planeeringu avalik arutelu toimus 23. novembril. 

Planeeringu kohta esitati kolm (sh 14 isiku poolt digiallkirjastatud ühiskiri) kirjalikku ettepanekut ning vastuväidet. 

MTÜ Virtsu Arenguseltsi tellitud planeeringu koostamise eesmärk on planeerida uued tootmishooned, laohooned ning kaks väiksemat olme- ja kontorihoonet või hooneosa.

Ettevõtluskeskuse teenindamiseks kavandatakse uued teed ja parklad ning muu vajaminev taristu. 

Ettevõtluskeskuse lähiümbrusse on kavandatud planeerida lisaks elamumaad, looduslikku haljasmaad ja kaitsehaljastust. Planeeringuala suurus on umbes 14 hektarit.

Ettevõtluskeskust kavandatakse tühermaale Virtsus endise Kajaka kaupluse, Tööstuse, Metsa ja Uisu tänava ning 10 kV elektriliini kandis. Ala võiks hõlmata 17 ha, millest 9 ha on tööstusala.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
t
t

Kas aastate pärast seal põllul vohavaid 3 meetriseid karuputkesi ja võpsi on parem vaadata. Kui lasta luua sinna korraliku hailjastusega hooned ja millest oleks ka kasu.!

lugeja
lugeja

karuputked siis mujal ei kasva või? ja kas nende hävitamiseks sobivad vaid tootmishooned koos asfaltplatsidega 🙂
Ega jah, elamud ei too tõesti mingit kasu – elamutes ju üldjuhul töökohti ei ole!, võiks üldse maha lammutada ja kõik tootmishoonetega katta.

AN
AN

Lõputu hala! Mis teid inimesi vaevab kui teid üritatakse aidata!Silver nt. juhib tähelepanu õieti,et pilti tuleb näha terviklikuna , mitte parafraseeringute kaudu.Ok.prk.Soobard ajab oma äri aga teised….teised -Pean siin silmas projekti eelllepiguid, kaasatuna ligi 160 lisatöökoha tekkele vasturääkimist ning ühe uuema tüübi tõmbekeskuse loomise vastu… Oponendid ajavad sõrad vastu ning hiljem üritavad sama valda süüdistada tegevusetusega:pole töökjohti ,ääremaa jne…Keegi võitleb tõmbekeskuse vastu elik siis muusuunaline huvide konflikt?Äri nõuab alati minegeid ohvreid kuid samas keegi ei sae oksa millel ise istub….Mõelge järele!

lugeja
lugeja

Tule taevas appi!
Kahju, et Virtsu ära rikutakse.
Ja see töökohtade jutt – see on jama, töökohti oleks sama palju ka Tallinna mnt ääres.

lugeja
lugeja

Nõme lugu igal juhul, aga palju õnne ehitajatele :), nemad vist tegelikult ainsad, kes võidavad, need keskuse pooldajad, ma arvan, on kaotajad.

Aru ma ei saa
Aru ma ei saa
kust need töökohad tulevad, kui üks firma kolib vallapiires ühest külast teise. No ei tule neid töökohti kuskilt juurde, ei tule. Töökohad on täis. Kui firmal läheb paremini siis mingi hetk tuleb töökohti juurde aga ei ole kindel, et Virtsu töötu sinna saab. Mõni firma tuleb võib olla veel aga ka neil on töölised olemas ja need firmad on kah Virtsust või lähiümbrusest. See firma juht peaks olema eriline kretiin kes toob oma firma Virtsu ilma töölisteta ja hakkab Virtsus tööjõudu otsima. Vähegi teravamad pliiatsid on juba kuskil tööl. Tegelikult on mull ükskõik kus need firmad on kas mööda valda… Loe rohkem »
Aru+ma+ei+saa
Aru+ma+ei+saa

(Ettevõtluskeskust kavandatakse TÜHERMAALE Virtsus endise Kajaka kaupluse, Tööstuse, Metsa ja Uisu tänava ning 10 kV elektriliini kandis. Ala võiks hõlmata 17 ha, millest 9 ha on tööstusala.)

See sõnakasutus ” TÜHERMAALE ” häirib ikka väga. SAAN ARU, ET SIHILIKULT KASUTATUD. Tegelikult on see SÖÖTIS PÕLD mida on umbkaudu viimased 20 aastat kasutatud heinamaana. Kolhoosi ajal oli seal viljapõld millele on tehtud ka maaparandust.

To Aru ma ei saa
To Aru ma ei saa

Miks siis Virtsus keegi peale Jõstide ei tegele maaharimise ja viljakasvatusega??? Kas on veel mõni lehm vms kariloom, kellele karjamaad vaja?

Silver Vahtra
Silver Vahtra

on keeruline aru saada “Mõistus ehk võidab” väitest, et Harry Soobard “ja teised” vastutavad. Ma näen, et vastutajad on kõik, kes Virtsut oluliseks peavad ning selle edenemisse end pühendavad. Kuidas ja milline Virtsu õitseng välja näeb? millised on ulmeunistused kuni praktiliste võimalusteni välja. milliseid valikuid saab rakendama hakata kohe ning mille jaoks on vaja aega, ressurssi ja suurema pildi võimet…

Mõistus ehk võidab
Mõistus ehk võidab

Harry Soobard ja teised tuleks vastutama panna terve Virtsu tuleviku pärast.Tühjad korterid, lagunevad majad, töö puudus. Laste vähesus nii lasteaias kui koolis.

Teadja
Teadja

Protestijate eestvedaja suvitaja Aare Saliste & Co… ja 12 teist isikut Metsa uulitsalt enamus noored-ettevõtlikud-kõrgeltharitud…võiks protestimise asemel tõesti mõne lagunenud hoone korda teha ja töökohti luua!

Virtsu meelne
Virtsu meelne

Miks vald ei korralda üldist rahvaküsitlust, mis lahendaks ehk olukorra?

Teadja
Teadja

Sai seda Virtsu Arenguselts MTÜ-le soovitatud, sest nemad ju idee autorid ja dp algatajad…aga “asja” sellest teatud isikute tõttu ei saanud 🙁

kaelakee
kaelakee

Seal majas metsa tänaval ju kehtib ainult naise sõna,mees ju paras tuhvlialune

Ulme,
Ulme,

lihtsalt ULME! Tehke see asi ära ükskord, mõne vinguja pärast kannatab kokkuvõttes terve Virtsu.

Ei imesta
Ei imesta

pea ütleb seda, mida kael käsib

wpDiscuz