Maavalitsustele antakse 2,5 miljonit eurot lisaraha abivahendite soetamiseks

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

margus tsahkna f: merilinMargus Tsahkna. Foto: Merilin Kaustel-Lehemets

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna allkirjastab täna käskkirja, millega toetatakse maavalitsusi kokku 2 524 727 euroga proteeside, ortopeediliste ja muude abivahendite soetamiseks, teatas sotsiaalministeerium.

Lisaraha puudutab laia valikut abivahendeid, mille hulka kuuluvad näiteks ratastoolid, mähkmed ja kuuldeaparaadid.

Tänavu aasta lõpus ilmnenud olukorra lahendamiseks, kus maavalitsustel ei jätkunud abivahendite pakkumiseks raha, otsustas valitsus eraldada täiendavad 2,5 miljonit eurot. Abivahendite kättesaadavus paraneb uuel aastal veelgi, mil selleks on ette nähtud enam kui 9 miljonit eurot. Abivahendite pakkumine paraneb uuel aastal ka seoses töövõimereformi käivitumisega. Suur abi on siin Euroopa Sotsiaalfondist tööealistele isikutele abivahendite tagamiseks mõeldud rahast, mida on viie aasta peale kokku 16 miljonit.

„Me räägime märkimisväärsetest summadest, mis annavad puuetega ja teistele kõrvalabi vajadusega inimestele senisest paremad võimalused abivahendeid osta ja üürida,“ ütles Tsahkna.

Muuhulgas jõustub järgmisest aastast abivahendite reform, mille tulemusel on tagatud abivahendite kättesaadavus kogu aasta jooksul üle Eesti.

„Tänase otsusega saavad seni rahalistel põhjustel abivahendita jäänud inimesed oma abivahendid kätte: reformi tulemusel ei tohiks järgmisest aastast enam sellist kahetsusväärset olukorda tekkida,“ märkis minister.

Tulemusena muutuvad igapäevaeluks ja tööks vajalikud abivahendid uuest aastast kättesaadavamaks ning seonduv asjaajamine kiiremaks ja mugavamaks.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments