2

Tänasest on talverehvid kohustuslikud

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Autoremonditöökoda. Foto: Merilin Kaustel-Lehemets

rehv vahetus auto töökoda

Tänasest, 1. detsembrist tuleb sõidukitel kasutada talverehve.

Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse juht Hannes Kullamäe selgitab, et hoolimata plusskraadidest tuleb autojuhtidel harjuda ümber talvisemate sõiduvõtetega, et üleöö maha sadanud lumi või hommikune jää ei tuleks ootamatult ega tooks kaasa õnnetusi.

„Hommikul on teed üsna libedad, eriti metsvahelised maanteed, mistõttu tuleb varuda sihtpunkti jõudmiseks rohkem aega ning valida teeoludele vastav sõidukiirus – ootamatuste vältimiseks pigem aeglasem. Kindlasti tuleks hoida suuremat pikivahet,  hoiduda järskudest ja hoogsatest manöövritest. Ohutu sõidu tagamiseks tuleks puhastada hoolikalt aknad jääst ning veenduda, et tuled oleksid korras,“ ütles Kullamäe.

Eestis on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Rehvil ei tohi olla läbivaid vigastusi – mõrasid ega torkeid. Rehvi mustri sügavus peab olema vähemalt 3 mm.

Helen Uldrich
Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
konrad
konrad

Kus on hommikul teed libedad? Lääne maakonnas pole ühtegi teed, kus hommikul on libe ja seda vähemalt nädal aega veel. Pühapäevaks tõuseb temperatuur +8 kraadini ja peab panema talverehvid alla.
Vot ei pane. Ma ei ole nii rikas, et iga paari aasta tagant uued naelkummid ostan.
Praegu naelkummidega sõitmine lõhub asfaltteed ja naelad kuluvad või tulevad välja. Mõned aastad tagasi pikendati seda aega kuni 15 detsembrini.
Mis nüüd siis lahti, et ei või?

juss
juss

Jutt on talverehvidest, mitte naelkummidest! Kellelt sa juhiloa ostsid?

wpDiscuz