5

Laaneots ja Kert astusid Reformierakonda

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Ants_Laaneots_2011

Ants Laaneots. Foto: Vikipeedia.

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus võttis erakonna liikmeteks endised Eesti kaitseväe juhatajad, kindralid reservis Ants Laaneotsa ja Johannes Kerdi.

„On tervitatav, et Reformierakond on koostanud ulatusliku julgeolekustrateegia ning pööranud põhitähelepanu oma programmis Eesti julgeolekule ja riigikaitsele. Suund, kuhu Reformierakond liigub, on ainuõige – vaid laiapõhjaline riigikaitse suudab tagada riikidele nagu Eesti esmase riigi enesekaitsevõimekuse, kuniks rakendub NATO kaitsesüsteem,“ ütles Ants Laaneots.

"Käesoleval ajal on oluline, et Eesti poliitilistest parteides tekiks rohkem ekspertiisi julgeoleku ja kaitse küsimustes. Minu põhiline motiiv Refomierakonnaga liituda on see, et tegemist on maailmavaate ja erakonnaga, mis seab esile organisaatorid. Need on inimesed, kellest sõltub tööhõive, riiklus ja Eesti riigi tulevik," sõnas Johannes Kert.

Ants Laaneots on kindral reservis. Laaneots on töötanud mitmel juhtival kohal Kaitseväes: 1991–94 ja 1997–99 oli ta kaitsejõudude peastaabi ülem, 1997 Kaitseväe peainspektor ja 1999–2001 Balti Kaitseuuringute keskuse ülem.

Alates 2006 kuni 2011  oli Laaneots Eesti kaitseväe juhataja. Peale seda asus Laaneots peaminister Andrus Ansipi nõunikuks riigikaitselistes ja julgeolekuküsimustes.

Johannes Kert on kindralleitnant reservis. 1991 oli ta Kaitseliidu Tartu maleva pealik, 1991–1992 Kaitseliidu operatiivgrupi ülem, 1992 Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni ülem.

Kert oli Kaitseliidu ülem 1993–1996 ja kaitseväe juhataja 1996–2000, seejärel kaitseväe juhataja nõunik ning maaväe ülema kohusetäitja 2000–2001 ja Maaväe ülem 2001–2002.

Ta oli Eesti sõjaline esindaja NATO ja Euroopa Liidu juures 2002–2008. Alates 1. veebruarist 2008 töötab kaitseministeeriumis nõunikuna.

Silver Pukk, Reformierakonna kommunikatsioonijuht

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
juss
juss

Kui ma nii laisk poleks, prooviks ka, sest rehvormi võetakse kõiki vastu. Samuti ka komsomoli ja kesikute ridadesse ja sotsid ootavad pikisilmi täiendust ja irl ja ….

2.kodanik
2.kodanik

Ja kui sinna juurde veel lisada tunnustatud riigikaitseekspert Jürgen Ligi, siis võime oma tuleviku suhtes üsnagi muretud olla :)))

Chrtis
Chrtis

“On tervitatav, et Reformierakond on koostanud ulatusliku julgeolekustrateegia ning pööranud põhitähelepanu oma programmis Eesti julgeolekule ja riigikaitsele. Suund, kuhu Reformierakond liigub, on ainuõige – vaid laiapõhjaline riigikaitse suudab tagada riikidele nagu Eesti esmase riigi enesekaitsevõimekuse, kuniks rakendub NATO kaitsesüsteem,“ ütles Ants Laaneots.
“Käesoleval ajal on oluline, et Eesti poliitilistest parteides tekiks rohkem ekspertiisi julgeoleku ja kaitse küsimustes. “.. sõnas Johannes Kert.

Hämmastav, piiri praktiliselt pole (kes on kõik need aastad olnud võimul?) ja kindralid on õnnelikud astudes sellesse erakonda?

Anonüümne
Anonüümne

Mõni essi sisse ,teised reformi sisse.

Chrtis
Chrtis

Omg, sellist ämbrit poleks küll uskunud.

wpDiscuz