0

Nädalavahetusel on rahvusvahelised linnuvaatluspäevad

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Sookured (103)Sookured Uuglas. Foto: Urmas Lauri

Eesoleval nädalavahetusel, 4.-5. oktoobril on traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad nimetusega EuroBirdwatch2014, mida tähistatakse kogu Euroopas juba 21. korda. Sellega pööratakse tähelepanu lindude sügisrände kulminatsioonile. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vaatluspäevadel osalema ka kõiki Eesti linnusõpru. Soodsa ilma korral tõotab nädalavahetus tulla väga linnurohke, sest just praegu on alanud sookurgede, hanede, laglede jt massränne.

Vaatluspäevadel osalemiseks pole vaja teha muud, kui lihtsalt minna õue linde vaatama. Seda võib teha oma koduaias muude toimetuste kõrvalt või võtta ette pikem linnuretk. Mitmel pool Eestis on võimalik osaleda ka tasuta juhendajaga linnuvaatlusel. Kõige kuumem punkt on kindlasti Põõsaspea neem Loode-Eestis, kust juba septembri alguseks oli läbi rännanud vähemalt miljon lindu. Eesti parimad linnutundjad ootavad seal
huvilisi laupäeval kell 8-13.

Eesti ja rahvusvaheliste kokkuvõtete tegemiseks palub ornitoloogiaühing oma vaatlused ka kirja panna ning edastada meile EOÜ kodulehel mugava online ankeedi kaudu.

Esmane kiirkokkuvõte tehakse juba pühapäeva õhtul, sellepärast palutakse võimalusel oma tulemused edastada pühapäeval hiljemalt kell 16. Kel see võimalus puudub, võib seda teha 10. oktoobrini.

Teavet juhendajaga linnuretkede kohta, vaatluste ülesmärkimise abiankeedi ja juhised jm leiab EOÜ kodulehelt www.eoy.ee.

Kokkuvõte esmastest tulemustest avaldatakse pressiteatena pühapäeval, 5. oktoobril hiljemalt kell 19. Lõplikud tulemused avaldatakse oktoobri kolmandal nädalal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz