0

Laulu- ja tantsupidu oli läbi aegade osalejaterohkeim

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

PL05JUL14LR53Eile lõppenud XXVI laulu- ja XIX tantsupidu oli läbi aegade osalejaterohkeim – Piletilevi esialgsetel andmetel sai kolme päeva jooksul sellest osa üle 153 000 inimese, kirjutas Postimees.

Enim väljastati pileteid ja kutseid eilsele laulupeo kontserdile "Puudutuse aeg", kokku 67 000.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu kandis nime "Aja puudutus. Puudutuse aeg". Laulupeo kunstiline juht oli Hirvo Surva. Tantsupeo pealavastaja oli Maido Saar, muusikajuht Toomas Lunge ning ideekavandi ja loo autor Sten Weidebaum.

Peo kunstilised juhid ja peo korraldajad tänasid kõiki osalisi ja pealtvaatajaid suurepärase peo eest. "See pidu puhastas inimeste hingi üle Eestimaa. See, mis on südames sügaval, sellel ei ole hinda, selle üle ei kaubelda, sellel ei ole hinda," lausus Eesti Laulu- ja tantsupeo SA juhataja Aet Maatee.

"Mul on tohutult hea tunne, et ma olen sündinud Eestis, et ma räägin eesti keelt. Et ma saan anda ühe väikese panuse sellisesse asja nagu on laulupidu," ütles laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva. "Paremat asja, kui laulupidu, pole olemas," lisas Surva.

"See puudutus, mis tantsijate poolt tuli, oli siiras, aus ja puhas. See puudutus tuli tantsijate südamest," ütles tantsupeo pealavastaja Maido Saar.

Suurtele rahvahulkadele vaatamata möödus peo nädalavahetus operatiivteenistustele rahulikult. Politsei teatel suuremaid vahejuhtumeid ei olnud. Enam tuli korrakaitsjatel peo päevadel tegeleda kadunud esemete ja eksinud lastega, kirjutati ERRi uudisteportaalis.

"Arvestades suurüritustele kaasnevat liiklusseisakuid, liikluse ümberkorraldust ja suuri rahvamassi, tänab politsei kõiki pidulisi mõistva ja rahumeelse suhtumise ning käitumise eest, mis aitas kaasa rahvapeo turvalisusele," ütles Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.

"Positiivsena võiks esile tuua selle, et peonädalal ei juhtunud peolistega ühtegi liiklusõnnetust ning peolistega seoses ei registreeritud ühtegi tõsist avaliku korra rikkumist," lisas Põder.

Laulu- ja tantsupeo meditsiinijuht Erik Velleramm ütles, et pidu läks hästi ja midagi väga hullu peo ajal õnneks ei juhtunud. Ka ei olnud tõsisemaid vahejuhtumeid päästeametil ja turvateenistusel.

Järgmine noorte laulu- ja tantsupidu toimub 2017. aastal. Viie aasta pärast, 2019. aastal möödub aga 150 aastat esimesest laulupeost ning toimub XXVI laulu- ja XX tantsupidu.

Laulu- ja tantsupidu numbrites:

  • Laulupeol esines 33 025 lauljat ja 1046 kollektiivi.
  • Ühel hetkel mahtus lavale kõige enam 22 000 inimest.
  • Laulupeol oli 1240 välisesinejat ja 35 väliskollektiivi.
  • Tantsupeole tuli 10 182 tantsijat 643 kollektiivist.
  • Välisesinejaid oli tantsupeol 210 ning kollektiive 15.
  • Rongkäigul osales üle 42 000 inimese.
  • Pillipeole tuli 490 mängijat ja 50 kollektiivi.
  • Tantsupeo kolmele etendusele väljastati 34 365, laulupeo esimesele kontserdile 52 135 ning teisele kontserdile 67 322 piletit ja kutset.

Allikas: ERR

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz