1

Sotsiaalmajas oli suur sõbrapäevamöll

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Sotsiaalmajas käis täna ennelõunal tõeline sõbrapäevamöll, külalisi aina tuli, pannkooke küpsetati mitmel pliidil korraga ja neid kanti virnade viisi kohvikusse.

Pannkooke küpsetasid noored Anu Säär, Leonid šiškonov ja Annelii Ruven. Anu ja Leonid on Haapsalu kutsekoolist saanud abikoka kutse. Noortel hoidis silma peal nende tegevusjuhendaja Juta Siimuste.

„Paarsada kindlasti,” pakkus Siiraste sõbrapäevaks küpsetatud pannkookide hulka.

Sotsiaalmaja kutsus kõiki endale külla sõbrapäeva tähistama, kontserte kuulama ja näitusi vaatama.

Tulijaid sai nii palju, et kohvikusse toodi toole aina juurde. Külalisi ja tegevust jätkus maja mõlemale korrusele.

Ajaviitefotograaf Tiiu Kammiste avas sotsiaalmajas oma fotonäituse „Minu väikesed sõbrad”. See on Kammiste esimene isikunäitus. Varem onta pilte olnud Haapsalu fotoklubi näitustel.

Sõbrapäevale võis tulla koos sõbraga. Kõige väiksem, aga üks õige armas sõber oli sotsiaalmaja sotsiaaltöötajal Irina Vaheril paela otsas — esmaspäeval aastaseks saav chihuahua Mustikas kaalub vaid 540 grammi.

Irina Vaheri sõnul käib sotsiaalmajast tavalise päeva jooksul läbi palju rahvast, aga seda juhtub harva, et inimesi on korraga nii palju koos. Tulijate seas oli sotsiaalmajas tegutsevate ühingute liikmeid ja linnarahvast. Sotsiaalmaja autojuht tõi kohale ka üksi elavad vanurid, kes tahtsid sõbrapäeval seltskonda nautida ja meelt lahutada.

Teise korruse saalis ja apelsinitoas olid näitused. Jahmatavalt fantaasiarikkad olid Natalja Jampolskaja vene lapinukud — 19 suuremat ja väiksemat riidest nukku on tehtud nõela kasutamata. Igal nukul on oma tähendus ja mingi õnnetoov vidin, näiteks münt sees. Mõni nukk hoidis reisilist, mõni kinnitas perenaise headust, mõni andis tervist jne.

Sõbrapäeval õpetas Jampolskaja huvilisi käepaela punuma ja samasuguseid niidi ja nõelata kokku lapitud nukke tegema.

„Ma olen nii õnnelik,” õhkas sotsiaalmaja üsna uus juhataja Serli Küünarpuu selle sumina ja sagina sees.

Siis läks välisuks jälle pärani ja koridori valgus 14 külalist Saku päevakeskusest. Lillede ja alles päris sooja koogiga.

„Need on meie puudega noorte sõbrad,” tutvustas Küünarpuu ja sõbrapäev läks edasi.
Fotod: Arvo Tarmula

Sõbrapäev (1)

Sõbrapäev (2)

Sõbrapäev (20)

Sõbrapäev (19)

Sõbrapäev (18)

Sõbrapäev (17)

Sõbrapäev (16)

Sõbrapäev (15)

Sõbrapäev (14)

Sõbrapäev (13)

Sõbrapäev (12)

Sõbrapäev (11)

Sõbrapäev (10)

Sõbrapäev (9)

Sõbrapäev (8)

Sõbrapäev (7)

Sõbrapäev (6)

Sõbrapäev (5)

Sõbrapäev (4)

Sõbrapäev (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
5 dollars
5 dollars

Hey, thanks for the article post.Really looking forward to read more. Want more.

wpDiscuz