TV 10 Olümpiastardi 4. etapil tegi uue maakonna rekordi Erki Mitman

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Erki Mitman. Foto: erakogu

TV 10 olümpiastardi 4. etapp Karksi-Nuias tõi meie sportlastele palju häid kohti. Eriti hästi võistles Läänemaa spordikooli õpilane Erki Mitman Noarootsi koolist. Vanemate poiste kettaheites juhtis ta võistlust tulemusega 46.96 kuni finaali viimase katseni. Kahjuks uus B–vanuseklassi maakonna rekord Mitmanile etapiseekord veel võitu ei toonud ning teine koht ja TV sarja 10. tulemus läbi aegade on kahtlemata väga hea saavutus.

Palliviskes sai Erki Mitman samuti teise koha tulemusega 75.58. Palliviske finaalist otse 1000 meetri jooksu starti kiirustanud Mitman võttis ka sealt 3.05,58-ga 4. koha.

Haapsalu gümnaasiumi esindanud Kevin Sakson sai kettaheites 28.40-ga 20. koha.

Noorematest poistest oli väga edukas Kristofer Kikut, olles 7. kettaheites 25.48-ga. Palliviskes tuli talle 10. koht 48.52-ga ning 1000 m jooksus 8. koht 3.29,06-ga.

Vanemate tüdrukute kettaheites oli Anna-Maria Vjazemski 23.94-ga 16. ja palliviskes 39.09-ga 18. Reneli Saumets sai 600 m jooksus 1.52,60-ga 13. koha.

Nooremate tüdrukute kaugushüppes oli Kristina Saumets 4.02-ga 26. ning 600 m jooksus Hanna-Liina Salf 7. ajaga 1.57,06.

Haapsalu gümnaasiumi võistkond pääses ka TV 10 olümpiastardi mitmevõistluse finaali, mis toimub 14.-15. juunil Rakveres.