0

Olenko, Lehis ja Turnau saavad riigilt stipendiumi

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Kultuuriminister Rein Lang kinnitas spordistipendiumide komisjoni ettepaneku, millega määras esimesel poolaastal riigi spordistipendiumi 74 sportlasele, teiste hulgas läänlastele Kairit Olenkole ning vehklejatele Katrina Lehisele ja Peeter Turnaule.

140-eurose kuustipendiumi järgmiseks pooleks aastaks saavad aerutajad Kaarel Alupere ja Tarmo Tootsi, allveesportlane Jelena Smirnova, golfimängija Egeti Liiv, jalgrattasportlased Martin Loo ja Maaris Meier, judokad Künter Rothberg ja Juhan Mettis, jõutõstja Alex-Edward Raus, karatesportlane Lauri Mengel, kergejõustiklased Marek Niit, Eleriin Haas, Tanel Laanmäe, Liina Laasma, Tiidrek Nurme, Kaur Kivistik, Kaarel Jõeväli, Linda Treiel, Kairit Olenko, kulturistid ja fitness-sportlased Mikk Raudsepp ning Kristina Koroljak, käsipallur Ardo Puna, laskesuusatajad Tuuli Tomingas, Meril Beilmann, Regina Oja, laskesportlased Peeter Olesk ja Anžela Voronova, maadlejad Eerik Aps ja Anar Zeinalov, maletaja Mark Lapidus, motosportlane Aigar Leok, rattaorienteeruja Tõnis Erm, suusaorienteeruja Daisy Kudre, poksija Rain Karlson, purjetajad Ingrid Puusta, Karl-Martin Rammo, Anna Pohlak, Kätlin Tammiste, saalihoki mängija Oskar Salm, sulgpallurid Raul Must ja Karoliine Hõim, suusataja Triin Ojaste, kahevõistleja Kail Piho, suusahüppaja Kaarel Nurmsalu, sõudjad Jüri-Mikk Udam ja Geir Suursild, tehnikasportlased Lembit Vaher ja Tiit Luman, tennisistid Anett Kontaveit, Jürgen Zopp ja Vladimir Ivanov, triatleedid Marko Albert ja Aleksandr Latin, tõstjad Leho Pent ja Mart Seim, iluuisutajad Jelena Glebova ja Viktor Romanenkov, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujujad Martin Liivamägi, Pjotr Degtjarjov, Andres Olvik ja Kardo Ploomipuu, veemotosportlased Sten Kalder, Rasmus Haugasmägi ja Lembit Aaslav-Kaasik, vehklejad Katrina Lehis, Veronika Zuikova, Gaia-Marianna Siim, Anu Hark ja Peeter Turnau, vibulaskjad Anneli Preimann ja Reena Pärnat ning rannavõrkpallurid Rivo Vesik ja Kristo Kollo.

Riiklikud spordistipendiumid on mõeldud eelkõige tippspordi järelkasvu toetuseks.

Esitatud kandidaatide hindamisel arvestas komisjon eelkõige rahvusvahelistel tiitlivõistlustel saavutatud tulemusi, spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, nende professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ja sportlaste arengut ning erinevate organisatsioonide poolt eraldatud toetusi.

Kultuuriministeerium eraldab esimese poolaasta stipendiumideks 62 160 eurot.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz