1

Haapsalus algavad tasuta tennisetreeningud lastele

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Haapsalus on järgmisest nädalast võimalik kõigil lastel mängida tasuta tennist. Mängida saab Haapsalu tennisehallis (Lihula mnt 10) igal kolmapäeval kell 17 ja laupäeval kell 11. Treeninguid viivad läbi Haapsalu tennisekooli treenerid.

Tennisemäng on lõbus ja lihtne, kui sa servid, mängid ja skoorid kohe esimesest treeningust alates. Rahvusvahelise tenniseliidu kampaania “Play & Stay” keskendub hüüdlausele “Servi, mängi ja skoori” ja soovitusele, et lapsed ja algajad mängiksid tennist juba esimesest treeningust peale.

Tennisega alustava mängija jaoks on ülitähtis treeningu nauditavus. Kuigi endiselt on tähtis ka tehnika oskamine, soovitab rahvusvaheline tenniseliit kõigepealt keskenduda tennise mängimisele ja seejärel alles hiljem hakata omandama tehnilisi ja taktikalisi oskusi.

Juba esimesel treeningul korraldatakse liikuvaid ja lõbusaid harjutusi, et laps ja algaja tennisist saaksid tunda mängu kõige võluvamat külge – “servimist, mängimist ja skoorimist”.

Rahvusvahelised spordiuuringud näitavad, et samal tasemel olevad harrastusmängijad jooksevad tund aega tennist mängides keskmiselt 2,5 kilomeetrit ja nende südame löögisagedus on 140–170 lööki minutis. Pole siis ime, et tennis on igale vanuserühmale parim spordiala enda vormis ja tervena hoidmiseks.

Eesti tennise liit koostöös tenniseklubide/koolidega viib läbi tennisekuu üritused 17. septembrist kuni 14. oktoobrini paljudes tennisekeskustes üle Eesti. Tasuta saavad treenerite juhendamisel tennist mängida kõik 6–10aastased lapsed.

Tasuta tennisetreeningutele registreerida saab Eesti tennise liidu kodulehel.

Tule servi, mängi ja skoori!

Vello Kuhi,
Haapsalu tennisekooli peatreener
vello@promenaad.ee

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Küsimus
Küsimus

Eesti tennise liit koostöös tenniseklubide/koolidega viib läbi tennisekuu üritused 17. septembrist kuni 14. oktoobrini paljudes tennisekeskustes üle Eesti.
Aga peale 14 oktoobrit läheb tasuliseks või?

wpDiscuz