Lääne Elu paberleht 1. septembril

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Henn Põlluste. Foto: erakogu

Intervjuu Henn Põllustega

Läänemaalt pärit maadlustreener Henn Põlluste räägib oma 60. sünnipäeva eel tippmaadlejakarjäärist Nõukogude Liidust, Soome maadluskoondise juhtimisest ja oma õpilasest, olümpia hõbemedalistist Heiki Nabist.

Uus kooliaasta võib alata

Laupäeval marsivad Haapsalu linnakoolide õpilased kell 11 linnusesse, et ühise avaaktusega juhatada sisse uus kooliaasta. Lisaks Haapsalule alustavad tarkusepäeval, 1. septembril kooliaastat veel Ridala koolid, samuti, Oru, Martna, Risti ja Vormsi kool. Enam kui pooled Läänemaa koolid peavad aga avaaktuse esmaspäeval, Noarootsi gümnasistid tulevad kooli pühapäeval, 2. septembril.

Kutsekool sai nukukollektsiooni

Haapsalu kutseharidusekeskus sai Rootsist kingituseks 29 maa rahvarõivaid kandvaist nukkudest kogu.

1. septembri tervitus

Õpilaste arvu vähenemisel on ka oma meeldiv külg. Kuna õpetajate ega koolihoonete hulk, on õpilaste arv õpetaja kohta jäänud järjest väiksemaks, kirjutab Lääne maavalitsuse haridus– ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Anneli Vaarpuu.

Läänemaal oli mullu 18 kroonimiljonäri

Keskmine tuludeklaratsiooni esitanud läänlane teenis kuus 686 eurot. See on 126 euro võrra väiksem kui Eesti keskmine 812 eurot. Võrdluseks: harjukate keskmine tulu oli 993 ja tallinlastel 928 eurot kuus.

Maaharijad jõusid inkassofirmaga kokkuleppele

Inkassofirma kohtusse kaevanud Lihula Maaharijate OÜ jõudis läinud nädalal ERA Liisingu Inkassoteenuste ASiga kokkuleppele. Kohtumääruse järgi maksab ettevõte Inkassoteenustele 21 000 eurot, mis on osa leppetrahvist, mida firma põhivõlale lisaks ettevõttelt nõudis.

Asekantsler Küttis: Väike gümnaasiumiosa on sageli nagu kubjas põhikooli kukil

“Me ei kõnele mitte kooli huvidest, koolide säilimisest või sulgemisest (seda teevad arusaadaval põhjusel omavalitsejad), vaid laste huvidest. Et tugev põhikool oleks kodule võimalikult lähedal. Et head ja valikurohket gümnaasiumiharidust saama ei peaks sõitma oma maakonnast kaugemale. Raha on ainult kaasnev mure, sest väike gümnaasiumiosa on sageli nagu kubjas põhikooli kukil, rääkimata sellest, et kusagil tuleb vastu mõistlik piir nii vaimujõu kui ka raha mõttetule kulutamisele,” ütleb intervjuus Lääne Elule haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Kalle Küttis.

Rattasõitjad lõpetasid

Oru–Salajõe rattasõidu ja terve Rannarootsi sarja võitis Kristo Klippberg.

Nädala päevik

Lääne maavalitsuse kultuurinõunik, pressiesindaja ja Läänemaa portaali toimetaja Kristi Erkmann jõudis nädala jooksul esindada Läänemaad Stockholmi Eesti majas, teha pelmeene ja kirjutada projekte.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
naine
9 aastat tagasi

äärmiselt huvitav artikkel oli, sellistest inimestest peaks rohkem rääkima ka noortele ,et lastel oleksid mingid tõeliselt head eeskujud

Ronald
8 aastat tagasi
Reply to  naine

You’ve imsrepsed us all with that posting!