Suvel avatakse Vormsi lennuväli

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Sel suvel, pärast lennuametilt kõigi vajalike kinnituste saamist, avatakse lennuliikluseks Vormsi lennuväli. Hullos asuva lennuväli kasutamiskõlblikkust tõestas 4. juunil edukalt lõppenud proovimaandumine.

Vormsi vallavanem Urmas Pau peab nõukogude ajal saarele rajatud lennuvälja taasavamist järjekordseks oluliseks hetkeks Vormsi ajaloos. „Kui varem pääses õhu kaudu saarele vaid helikopteriga, siis nüüd oleme avatud ka väikelennukitele, hobilenduritele,“ lausus Pau.

Vallalt rendib ja opereerib lennuvälja MTÜ Vormsi Aero Klubi. Klubi esindaja Aleksander Russakov põhjendab lennuvälja avamist vajadusega elavdada saareelu ja tekitada saarele veel üks transpordiliik, millest võiks olla abi ka raskete jääolude puhul.

Lisaks sellele tahab klubi hakata arendama ka väikelennukite hooldamise ja remondi, samuti hooajavälise hoiustamise teenust.

Lennuameti lennuväljade vaneminspektori Aleksander Dintsenko kinnitusel on Vormsi lennuväli tugeva põhjakattega ning ainus koht saarel, kuhu saab pikka maandumisrada rajada.

Pau sõnul asub saare lennuväli logistiliselt väga heas kohas saare keskuses – raja kõrval on kõrts ja mõnesaja sammu kaugusel vallamaja, pood, peoplats, rahvamaja ning kirik.

Lennuvälja kasutati viimati kümneid aastaid tagasi saarele piirivalvurite ja toidumoona transpordiks.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments