Lääne korvpalliliiga meister on Vanakas

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Lääne Korvpalliliiga (LKL) meistriks tuli pärast aastast vaheaega Vanakas. Finaalis alistati Haapsalu Nice One veenvalt 85:56.

Tasavägise 1. poolaja järel pani Vanakas oma võimsuse 3. veerandajal otsustavalt maksma. Raiko Orumaa tõi oma meeskonnale 27 punkti, võttes samas 12 lauapalli, Reno Orumaa lisas meeskonna kontosse 24 punkti. Dmitri Tšerepanov andis 6 resultatiivset söötu.

Nice One’i resultatiivseim oli Jürgen Proosväli 14 punktiga, Peep Tammistu sai 11 lauapalli.

LKL 2012. aasta meistermeeskonnas mängisid Aado Mägisoo, Dmitri Tšerepanov, Kaspar Grossfeldt, Mart Kihulane, Ragnar Koppel, Raiko Orumaa, Rainis Värv, Reno Orumaa, Sandor Matteus, Simon Felding, Timo Aavik, Tormi Voog ja Virko Nilender.

Pronksimängus ei andnud Orissaare SK erilisi võimalusi Nõva Strohile. Liigas esmakordselt mängiv Orissaare meeskond saavutas väärika võidu 70:43. Orissaare resultatiivseimad olid Kert Kaldmäe ja Härmo Lambut 16 punktiga, Aivo Laul sai 12 lauapalli. Nõva meeskonna resultatiivseim oli Argo Orumaa 18 punktiga.

Noorte kuni 17-aastaste D-liigas võidutses Nõva Strohi meeskond. Väga tasavägises mängus saavutati 45:42 võit liiga 2011. aasta noortemeistri Pühalepa SK üle. Nõva meeskonnas mängisid Argo Orumaa, Ergo Orumaa, Janar Kuld, Johannes Nõupuu, Kristjan Tiitsma, Ove-Krist Kasemetsa, Peeter-Kait Kallas, Rasmus Ollema, Rauno Ollema, treener oli Peeter Kallas. Pronksile tuli SK Haapsalu, võites 3.–4. koha mängus Haapsalu Massachusettsit tulemusega 45:28.

Finaalide päeval toimunud kolmepunktivisete võistluse võitis esmakordselt Pühalepa SK mängija Allar Esko. Finaalis oli ta parem Rainis Värvist 11:9. Kokku osales kolmeste võistlusel 24 liiga korvpallurit.

Pealtpaneku võistlusel oli napilt parim Peep Tammistu (Nice One), kes sai 58 stiilipunkti Jürgen Jupitsa (Nice One) 57 punkti vastu.

LKL parimaks mängijaks on valitud Raiko Orumaa (Vanakas). AllStar viisikusse kuulusid lisaks Raikole veel Argo Orumaa (Nõva Stroh), Dmitri Tšerepanov, Reno Orumaa (Vanakas) ja Vaiko Avila (Taebla Cipax AS). Liiga parim kaitsemängija oli Raiko Orumaa, parimaks mängujuhiks valiti Vaiko Avila.